Eşi Tatmin Etme Kaygısı Ve Erken Boşalma…

Eşi Tatmin Etme Kaygısı Ve Erken Boşalma…


28.10.2016


Eşi tatmin etme kaygısı ve çabası, erken boşalmanın en sık görülen nedeni olduğu kadar devam etmesinin de en önemli nedenleri arasındadır. Oysa gerçekte erkek, sevişirken ruhunu ve bedenini koşulsuz bir "armağan" olarak kadına sunar. Kadın, bu armağanı kabul eder ve bundan sonrası kadının işidir. Kadın için de "cinsel boşalma" öğrenilebilir bir reflekstir. Bu nedenle kadının, erkeğin onu tatmin etmesini beklemek yerine, boşalmasının sorumluluğunu alması gerekir.

KADININ CİNSELLİĞİNİ KEŞFETMEK...

Bir erkek, kadının bedenindeki bazı belirtilere odaklanarak yaşadıkları sekse dair birçok ipucu elde edebilir. Keyifli bir ön sevişmeden sonra sekse hazır olan kadının 1) yüzünde tatlı bir kızarıklık olur ve kulaklarına sıcaklık basar. Bundan kadının cinsel birleşme isteğinin şiddetlenmekte olduğu varsayımı yapılabilir çünkü artık kadının cinsel heyecanı artmış, vajinası yeterince ıslanmış ve klitorisi kabarmıştır. Bu aşamada erkek cinsel birleşmeye başlayabilir ama bunu gayet nazik ve zorlamasızca yapmalıdır. Erkek penisinin başını kadının vajinasının girişine hafif hafif değdirip hemen çekmeli; bunu kadının isteğini arttırmak için yaramazlık içeren bir aşk oyunu gibi yapmalıdır. Hafifçe sokup derinlere dalmadan kadının tepkisini ve oyuna girmesini beklemelidir. 2) Kadının burnu hafifçe terler ve meme uçları daha da dikleşir. Bu belirtiler, şehvet ateşinin iyice alevlendiğini gösterir. Şimdi erkek yavaşça vajinaya girebilir ama asla daha derinlere inmemelidir. Daha derinlere inmek için kadının isteğinin ve cinsel heyecanının daha da şiddetlenmesini beklemelidir. 3) Kadının kasılması, ürpermesi, sesini alçaltması, sesinin boğuk ve kısık olarak çıkması cinsel birleşme isteğinin daha da şiddetlendiğinin belirtisidir. Kadın artık gözlerini kapatmış, dilini dudaklarının arasına almış, nefesi sıklaşıp nefesinin sesi işitilir duruma gelmiştir. O zaman erkeğin penisi vajina girmek için hareketlenir ve nazikçe ilk giriş gerçekleşir. Cinsel birleşme yavaş yavaş kaynaşma ve ayrışma gibi bir gidip gelme durumuna dönüşür. 4) Vajina iyice sulanır, bu da şehvet ateşinin doruğa ulaşmakta olduğunu gösterir. Her dalış sulanmayı arttırır. Penisin başı yavaşça G noktasının yer aldığı vajinanın üçte birlik giriş kısmını uyarır. Sonra bir sağa bir sola, bir hızlı bir yavaş dalmayı ya da gönlünün dilediği başka bir yöntemi sürdürür. 5) Kadının bacakları erkeği dolamak için havaya kalkınca kadının ateşi ve şehveti doruğuna ulaştı demektir. Bacaklarını erkeğinin beline dolar ve elleriyle erkeğinin omuzlarına ya da sırtına tutunur. Bu belirtiler artık erkeğin vajinanın en derin bölümüne kadar inme zamanının geldiğini gösterir. Böylesine bir derine dalış kadını coşkuyla bedeninin bütünlüğünü kapsayan bir biçimde doyurur.

HAZ ALMAK VE BOŞALMAK AYNI DEĞİL...

Cinsel yaşamda bir kadını hiçbir şey, partnerinin yalnızca kendisini ve boşalmayı düşündüğünü anladığı zamanki kadar kırgın, küskün ve mutsuz yapamaz. "Sevişme", sevginin ruhen ve bedenen paylaşılmasıdır; karşılıklı sevgi ve haz aktarılması, bütünleşmesidir. Eğer erkek sevişmek yerine sadece boşalırsa, sanki kadın yokmuş gibi davranırsa, bunun  mastürbasyondan hiçbir farkı yoktur. Bu nedenle  keyifli bir cinsel yolculuğa çıkmak için ilk adımı atmak ve boşalmayı denetlemeyi öğrenmek gereklidir. Bunun için erkeğin haz almakla boşalmanın birbirinden bütünüyle farklı şeyler olduğunu bilmesi gerekir. Bir erkeğin haz almadan, hazzını kontrol etmeden ve hazzını geciktirmeden erken boşalması, cinsel bakımdan yetersiz ya da güçsüz olduğu ya da cinsel birleşmede boşalanlardan daha az ya da daha düşük bir haz elde ettiği anlamına gelir. Boşalmanın zevkin doruk noktası olarak tanımlanması yalnızca bir alışkanlıktan kaynaklanan yanlış  bir inanıştır. Oysa boşalmasını denetim altına almayı öğrenen bir erkek giderek daha geç boşalır ve daha yoğun haz duyar.

Erkek güçtür, bu gücü kontrol etmek de zordur. Bu nedenle çabucak isteği kabarır ama çabucak da doyuma ulaşır. Kadın ise aşktır, öyle çabuk çabuk isteklendirilemez ama bir kez isteklendi mi kolay kolay doyurulamaz. Bu nedenle seks yapmaya yeni başlayan bir erkek vajinaya yavaş yavaş girmeyi ve sonra hızla geri çekilmeyi öğrenmelidir. Boşalma denetimine daha yeni başlamış ve bu yolda fazla deneyim kazanmamış olan erkekler için vajinaya dalışlar yavaş yavaş ve dikkatle yapılmalıdır. Biraz fazla uyarıldığını ve boşalma denetimini yitireceğini anlar anlamaz ise git gel hareketini hemen durdurup, penisini vajinanın girişteki ilk 3 santimlik kısmında kalacak biçimde geri çekmeli, sakinleşinceye kadar yani yavaşça beş nefes alıp verene kadar beklemeli sonra devam etmelidir.

HERKES KENDİ BOŞALMASINDAN SORUMLUDUR…

Erkek, boşalmanın denetim altına alınmasını öğrenme sürecinde sabırsız davranmamalı, herhangi bir performans kriteri belirlemek yerine sadece hissetmeye odaklanmalıdır. Aşkla sevişirken ve birlikte olurken, yavaş yavaş ve yumuşak hareketlerle  gidip gelmelidir.  Bir süre kendini toparlamak için bir durak vermeli sonra yeniden başlamalıdır. Bu süreçte partnerini cinsel doyuma ulaştırmaya çalışmamalı, sadece ona karşı yumuşak ve tatlılıkla davranmalıdır. Böyle yaparak partnerinin boşalmasını çabuklaştırmış olur. Çünkü herkes kendi boşalmasından ve tatmininden sorumludur, kimse kimseyi tatmin etmek zorunda değildir. Çift birbirlerine bedenlerini bir armağan olarak sunar ve herkes bu armağanının tadını çıkarmakta özgürdür. Boşalma denetimini öğrenen bir erkek sevişmeyi daha uzun sürdüreceği için eğer sürekli arayış ve denemeler içinde olmazsa sevişme tekdüze bir alışkanlığa dönüşerek çekiciliğini yitirir. Bunun için her çiftin kendilerine en uygun sevişme biçimini bulmaları son derece önemlidir.