Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) ve Kabul Temelli Psikoterapi Eğitimi


Mindfulness (Farkındalık) Eğitimi
Kayıt FormuMINDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ (ME)

"2 GÜNLÜK ONLİNE UZAKTAN EĞİTİM"

CİSED TELEGRAM KANALI: t.me/cised

KESİN KAYIT

  • 0.555.274 41 97 numaralı CİSED Whatsapp hattını arayarak veya MESAJ atarak eğitimimiz hakkında bilgi alabilirsiniz ve kayıt yaptırabilirsiniz...
  • Eğitime neden katılmak istediğinizi, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi, aldığınız diğer eğitimleri, TC kimlik numaranızla birlikte adınızı ve soyadınızı bize kısa MESAJ olarak atın, “kesin kaydınızı” yapalım.

BELGELENDİRME VE DERS NOTLARI

  • Eğitim sonunda “eğitim katılım belgeniz” ve “ders notlarınız” adresinize kargo ile yollanacaktır.
  • Eğitim katılım belgeniz Uluslararası Akreditasyon ve Sertifikasyon Kuruluşu (IACO) ve CİSED onaylı olacaktır...
  • CİSED eğitimleri Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) tarafından desteklenmektedir ve akredite edilmektedir. IICPI veya PSİKODER onaylı eğitim katılım belgesi alabilmeniz için, belirli dönemlerde Ankara ve İstanbul'da bulunan sınav merkezlerimizde yazılı sınava girmeniz, 70 ve üzerinde puan almanız gerekmektedir.

EĞİTİM HAKKINDA

"MİNDFULNESS; dikkatimizi istemli, tarafsız, yargısız ve nazik bir şekilde yönetme ve odaklama becerisidir. Geçmişin keşkeleri ve geleceğin kaygıları yerine tek gerçek olan şimdide kalabilme becerisidir. Yaşadığımız şu anda dıştan ve içten gelen uyarıcıları, kendimizde ve etrafımızda gerçekleşenleri olabildiğince ve oldukları gibi an be an, şimdi ve burada fark etmektir. Zihnimizden geçen düşünceleri üst bilişimizle görebilmektir, yaşadığımız duyguları ve vücudumuzdaki bedensel hisleri oldukları gibi algılamaktır ve kabullenmektir. Yargılamadan, eleştirmeden ve OTOMATİK PİLOT gibi TEPKİ vermeden gerçekleşenlerle kalabilmek ve üst bileşimizle YANIT verebilmektir. Olup biteni özgürce ve otantik bir şekilde deneyimleyebilmektir. Merakla, anlayışla, özşefkatle ve nazikçe herşeyi sadece GÖZLEMLEMEKTİR. Farkında olmaktır, bilinçli farkındalıktır..." - CEM KEÇE

Danışanlar zamanlarının çoğunu ya geçmişin “KEŞKE”lerini ya da geleceğin “KAYGI”larını düşünerek geçirirler, hayatlarının daha farklı bir yönde ilerlemesini dilerken yaptıkları veya söyledikleri şeylerden pişmanlık duyarlar. MİNDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ, telaşlı hayatları içinde sağlıkları, ilişkileri ve kariyerleri için danışanlara ciddi faydalar sağlayan, geçmişle ilgili pişmanlıklarından ve gelecek kaygılarından kurtulmalarına vesile olan çok özel ve entegratif bir yaklaşımdır. MİNDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ, danışanların tüm dikkatlerini içinde bulundukları ana odaklamalarını, iç ve dış dünyalarında olup biten olayları yargılamadan gözlemleyebilmelerini ve oldukları gibi kabul edebilmelerini sağlar, hayatlarının kontrolünü otomatik pilotlarından alıp şimdi ve buraya yani şimdiki ana getirir, içlerindeki bilgeliği açığa çıkartır ve stresli durumlarla baş edebilmelerini sağlar. Böylece danışanların beyinleri yeniden yapılandırılır ve mutluluk seviyelerinde kayda değer bir artış sağlanır. Bu nedenle her psikoterapist her cinsel terapist her evlilik terapisti MİNDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ tekniklerini, uyguladıkları psikoterapiye, cinsel terapiye veya evlilik terapisine dahil etmeyi ister ama bunu yapmaya nereden ve nasıl başlayacaklarından emin olamazlar. Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) tarafından desteklenen ve akredite edilen CİSED MİNDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ eğitimi bunun için iyi bir başlangıç noktasıdır. Psikoterapistlerin, cinsel terapistlerin ve evlilik terapistlerinin MİNDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ tekniklerini klinik uygulamalarında nasıl kullanacaklarına ilişkin eğitimler neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu gereksinimi karşılamak adına açılan MİNDFULNESS VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ eğitimimizi kaçırmayın...

TEORİK EĞİTİM + TERAPİ UYGULAMALARI + FORMÜLASYON VE VAKA ANALİZİ + BİREYSEL SÜPERVİZYON VE GRUP SÜPERVİZYONU

Entegratif yaklaşımı esas alan eğitimimiz, hem kişisel gelişiminize hem de bireysel psikoterapi, cinsel terapi, evlilik terapisi, aile danışmanlığı ve HEKİMLİK SANATINI icra etme becerilerinize katkı sağlayacaktır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

1- Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) web sitesinde yer alan tüm eğitimlerin ve kongrelerin organizasyonu, mali işlemleri ve üstlenicisi Pusula Sağlık Eğitim Merkezi Ltd. Şti.'dir.
2- CİSED ve CİSED eğitimlerini organize eden Pusula Sağlık Eğitim Merkezi Ltd. Şti., döviz kurundaki artışlar ve enflasyon nedeniyle eğitim maliyetlerinin artması durumunda, gerekli gördüğü zamanlarda EĞİTİM ÜCRETLERİ’nde değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.
3- Eğitim 30 kişi ve üzeri katılım durumunda açılacaktır.