Psikoterapi Eğitimi

Psikoterapi Yapma Becerisi Kazandıran Psikoterapi Eğitimi


Bir PSİKOTERAPİST adayı için GELİŞİM, DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜM yolculuğunda mesele sadece BELGE değil, devamlılığı olan bir KALİTE'dir. Multidisipliner bir yaklaşımı savunan, uluslararası cinsel sağlık kuruluşlarına üyeliği bulunan ve Türkiye'nin en örgütlü cinsel sağlık derneği olan CİSED; şimdiye kadar 2 adet "Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi", 3 adet "Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi", 12 adet "Ulusal Cinsel Sağlık Sempozyumu" ve 4 adet "Psikoterapi Eğitimi" düzenlemiştir, 18 yıldır kapsamlı ve uygulamaya yönelik "Psikoterapi Eğitimi" vermektedir ve psikoterapi eğitimini destekleyen ve bütünleyen "Evlilik Terapisi" ve "Cinsel Terapi" eğitimleri de düzenlemektedir. Ülkemizde psikoterapi ve cinsel sağlık alanında hizmet veren uzmanlarının neredeyse yüzde 70'i CİSED’ten eğitim almıştır. Bu BAŞARI asla tesadüf değildir!Psikoterapi Eğitimi Kayıt FormuPsikoterapi ve Psikofelsefe Eğitimi

Sevgili meslektaşlarımız, değerli hekimler ve çok kıymetli ruh sağlığı profesyönelleri...

CİSED farkı ve kalitesiyle bizden başta CİNSEL TERAPİ ve EVLİLİK TERAPİSİ olmak üzere birçok eğitim aldınız veya belki hala almaktasınız. Sizlerle birlikte şimdiye kadar 2 adet "Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi", 3 adet "Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi" ve 12 adet "Ulusal Cinsel Sağlık Sempozyumu" düzenledik. Sizinle bir arada olmak, CİSED AİLESİ'nin bir ferdi olmak bizim için bir keyifti, hepinize en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Kendini bilmek AYDINLANMAK'tır, ötekini bilmek BİLGELİK'tir. Farkındalık ve içgörü aydınlanmayı sağlar, empati yapmak bilgelik getirir. Kendisiyle ve dünyayla barışık, özgüveni tam ve ne istediğini bilen, mutlu ve sağlıklı bir insan olmak için çarenin kişinin kendi içinde olduğunu anlattığımız, aydınlanma ve bilgeleşme yolunda ilk adımı atacağınıza inandığımız PSİKOTERAPİ VE PSİKOFELSEFE EĞİTİMİ'miz hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

PSİKİYATRİ, PSİKOTERAPİ ve FELSEFE bilimlerini harmanlayan ve ülkemizin yetiştirdiği en değerli bilim insanlarından biri olan Prof. Dr. CENGİZ GÜLEÇ ve kendi tarzı ile bir fenomen olan Psikoterapist CEM KEÇE hocamız ile birlikte 29-30 EYLÜL 2018 tarihlerinde İSTANBUL’da Point Otel’de "PSİKOTERAPİ VE PSİKOFELSEFE EĞİTİMİ" başlığı ile 2 YILLIK çok özel ve sizlere DERİNLİK KATACAĞINA İNANDIĞIMIZ bir eğitim programı açıyoruz.

CİNSEL TERAPİ ve EVLİLİK TERAPİSİ eğitimlerimizle entegre olan ve bir nevi "PSİKOTERAPİ LİSANS EĞİTİMİ" yerine geçeceğine inandığımız bu eğitimimizde sizlere, başta Vamık Volkan, Otto Kernberg, Heinz Kohut, J. Masterson, Albert Ellis, Aaron Beck olmak üzere birçok kuramcının psikoterapotik yaklaşımları anlatılacak, dinamik psikoterapi, bilişsel terapi, ADDT, TA, gerçeklik terapisi, şema terapi, travma terapileri, etki terapisi, geştalt terapisi gibi psikoterapi ekolleri BÜTÜNCÜL VE SİSTEMİK BAKIŞ AÇISIYLA öğretilecek, modern eğitim kavramları (kişiselleştirme, uygulayarak öğrenme, ekip çalışması ve bilginin yol gösterici eşliğinde keşfi) kullanılacak ve “duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım ve yaparsam öğrenirim” modeli uygulanacaktır... 

Her cumartesi akşamı "SOSYAL PROGRAM" ile CİSED AİLESİ'nin dostluğunu ve sıcaklığını hissedecek, "GRUP YAŞANTILARI" ile kendinizle, geçmişinizle, psikoterapi, cinsel terapi veya evlilik terapisi yapmanıza mani olacak olan sivri yönlerinizle yüzleşecek, "EV ÖDEVLERİ", "DÖNEM SINAVLARI", "BİTİRME TEZİ" ve "KURSİYER SUNUMLARI" ile eğitiminizi pekiştireceksiniz ve sonunda "PSİKOTERAPİ YAPMA BECERİSİ" kazanacaksınız.

Nobel Barış Ödülüne aday gösterilen ve dünyanın yaşayan en önemli PSİKANALİST'lerinden biri olan Prof. Dr. VAMIK VOLKAN hocamızın da bir veya iki modülüne katıldığı, "TEORİK EĞİTİM", "FORMÜLASYON EĞİTİMİ", "BİREYSEL VE GRUP SÜPERVİZYONU" olmak üzere 3 ayrı aşamadan oluşan, 2 yılda bir açılan, CİSED farkını hissedeceğiniz, RUH SAĞLIĞI YASA TASARISI uyarınca sadece ruh sağlığı profesyönellerinin ve hekimlerin katılabileceği eğitimimize 0(555) 274 41 97 nolu CİSED WHATSAPP HATTI'nı arayarak ve www.cised.org.tr/psikoterapi-egitimi linkine tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz ve daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Dostluk, sevgi ve saygılarımızla...

CİSED Yönetim Kurlu
0(555) 274 41 97
www.cised.org.tr/psikoterapi-egitimi


Psikoterapi Eğitimi Hakkında

Neden CİSED? Neden Psikoterapi Eğitimi?

Ülkemizde psikoloji, psikolojik danışma, aile danışmanlığı lisan eğitimleri veya psikiyatri uzmanlık eğitimi verilen kurumların büyük bölümünde psikoterapi eğitimi talebinin olduğu genel kabul gören bir gerçek... Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), söz konusu eksikliği bir ölçüde giderebilmek amacıyla, başta PROF. DR. CENGİZ GÜLEÇ VE PSİKOTERAPİST CEM KEÇE olmak üzere seçkin eğitim kadrosuyla PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ veriyor. Düşünmek ve söylemek, başlamak kolaydır fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak ve yıllarca devam ettirmek çok zordur. Başarı, istediğinizi elde etmek, mutluluk ise, elde ettiğinizi sevmektir. Biz CİSED AİLESİ olarak mutluyuz. Albert Einstein’ın dediği gibi; TAKDİR ediliyorsanız değil, TAKLİT ediliyorsanız başarmışsınız demektir. Bu nedenle bir varış noktası değil, bir yolculuk olarak gördüğümüz 15 yıllık başarımızı sahip olduklarımızın değil, fakat henüz gerçekleştiremediklerimizin toplamı olarak görüyoruz ve deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz. Çünkü insanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanların doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir. CİSED olarak bu dürtüyü tekrar harekete geçirmek için hayata ve insana değer katacak eğitimler düzenliyoruz. Peki, CİSED eğitimlerinin diğer kurumlarca verilen eğitimlerinden farkı nedir? Neden CİSED? Çünkü PROF.DR. CENGİZ GÜLEÇ VE PSİKOTERAPİST CEM KEÇE İLE 480 SAATLİK PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ ile CİSED;

 • Eğitimi tamamlayan kursiyerlerine DANIŞAN YÖNLENDİRİR.
 • SÜPERVİZYON desteği verir.
 • CİSED ve CİSED eğitimlerinin organizasyonunu yapan şirketler, ülkemizdeki ekonomik koşullara göre eğitim ücretlerinde ve eğitim katılım koşullarında, web sitesi içinde yer alan bütün eğitim ve organizasyon hizmetlerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Modülerdir ve her bir modül kendi içinde ayrı bir eğitimdir.
 • Başta Vamık Volkan, Otto Kernberg, Heinz KohutJ. Masterson, Albert Ellis, Aaron Beck olmak üzere birçok kuramcının psikoterapotik yaklaşımlarını, dinamik psikoterapi, bilişsel terapi, ADDT, TA, gerçeklik terapisi, etki terapisi, geştalt terapisi gibi psikoterapi ekollerini, modern eğitim kavramlarını (kişiselleştirme, uygulayarak öğrenme, ekip çalışması ve bilginin yol gösterici eşliğinde keşfi) kullanır “duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım ve yaparsam öğrenirim” modelini uygular.
 • Konu bütünlüğünün sağlanabilmesi için başta PROF.DR. CENGİZ GÜLEÇ ve PSİKOTERAPİST CEM KEÇE olmak üzere seçkin eğitim kadrosutarafından verilir.
 • VAKA SUNUMLARI ve CİNSEL EĞİTİM VİDEOLARI EŞLİĞİNDE oldukça kolay anlaşılan ve uygulanabilen teknikleri öğretir.
 • Multi-disipliner yaklaşımı savunur.
 • Birbirini tamamlayan bütünsel bir yaklaşımla Cinsel Terapi Eğitimi ve Psikoterapi Eğitimi de verir.
 • Grup psikoterapisi uygulamaları, kursiyer konu sunumları ve grup tartışmaları, rol yapma oyunları (RYO - Role-Playing) ve psikoterapi uygulamaları ile kursiyerlerin farkındalıklarını arttırmaya çalışır.
 • Son bilimsel veriler, araştırmalar ve kursiyerlerimizin aktif katılımlarıyla her defasında yenilenir ve güncellenir.
 • CİSED ve CİSED eğitimlerinin organizasyonunu yapan şirketler, ülkemizdeki ekonomik koşullara göre eğitim ücretlerinde ve eğitim katılım koşullarında, web sitesi içinde yer alan bütün eğitim ve organizasyon hizmetlerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

Holistik (Bütüncül) Yaklaşım...

CİSED Psikoterapi Eğitimi; başta Vamık Volkan, Otto Kernberg, Heinz KohutJ. Masterson, Albert Ellis, Aaron Beck olmak üzere birçok kuramcının psikoterapotik yaklaşımlarını, dinamik psikoterapi, bilişsel terapi, ADDT, TA, gerçeklik terapisi, etki terapisi, geştalt terapisi gibi psikoterapi ekollerini, modern eğitim kavramlarını (kişiselleştirme, uygulayarak öğrenme, ekip çalışması ve bilginin yol gösterici eşliğinde keşfi) kullanır ve “duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım ve yaparsam öğrenirim” modelini uygular. PROF. DR. CENGİZ GÜLEÇ VE PSİKOTERAPİST CEM KEÇE İLE PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ; psikoterapi yapmaya yeni başlamış veya psikoterapi bilim ve sanatı öğrenmek isteyen ruh sağlığı profesyonelleri ve hekimlik yapma sanatını geliştirmek isteyen hekimler için “oldukça kolay anlaşılan ve uygulanabilen psikoterapotik beceri tekniklerini öğretir ve holistik (bütüncül) düşünceyi savunur. Holistik düşünce; zar olan her birimin, evrenin bütün bilgilerine sahip bulunduğu gerçeğini açıklar. Evrendeki her şeyin aynı bütünün parçaları olduklarını, birbirlerinden haberdar olarak tek bir sistem şeklinde hareket ettiklerini ve birbirleriyle ilişki, iletişim ve etkileşim içinde bulunduklarını ortaya koyar. Var olan her birim, diğerlerini etkileme, değiştirme ve yönlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle de, en küçük bir birim bile gereklidir, önemlidir ve değerlidir. CİSED eğitimleri'ni taklitlerinden ve diğer yaklaşımlardan ayıran en önemli farklılıklardan biri; ister kurumsal, ister bireysel hangi düzlemde olursa olsun, "multi-disipliner yaklaşımı" ve “insana bütünsel pencereden bakışı” her zaman merkezde tutan ve her şeyi bunun etrafına inşa eden yapısını koruyor olmasıdır. Psikoloji biliminde her şeyin bir bütünün yansıması olduğu temel farkındalığından hareketle, kişinin ve çiftin tüm yaşam alanlarına bir bütün olarak bakar. Bütünsel yaklaşımının yanında, son derece sistematik bir yapıya sahiptir. Metodolojik yöntem ve araçlarla, başlangıcı ve sonu belli olan bir yapı içinde, ne psikoterapistin ne de psikoterapi alan danışanların terapi süreçlerinde kaybolmasına izin vermeden, çözüm ve sonuçlara ulaşabilmeyi destekler. Bu sistematik yaklaşım, psikoterapi alan danışanın psikoterapi süreci dışında kendi yaşamında da kullanabileceği geleceğe ve çözüme odaklanma ve kısa sürede kendi cevaplarına ulaşabilme gibi beceriler kazanmasını da destekler.

Vaka Sunumlarıyla Bilginin İçselleştirilmesi...

CİSED eğitimleri interaktif ve kalıcı öğrenmeye dayalıdır. CİSED eğitimlerinin farkı, bol VAKA SUNUMLARI ve VAKA SUNUMLARI ve EĞİTİM VİDEOLARI ile her eğitimin, uygulama ve teorik bilgi paylaşımının katılımcıların özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olmasıdır.

Danışan Yönlendirilmesiyle Fark Yaratan Bir Ekip Çalışması...

Eğitimlerini tamamlamış tüm kursiyerlerimiz, ülkemizin en etkin psikoloji network ağına sahip CİSED'in web sitesi www.cised.org.tr'de yer alan CİSED TERAPİSTLERİ'ne eklenir ve böylece danışan yönlendirmemizden faydalanır. CİSED'in sunduğu önemli hizmetlerden biri de telefon ve e-posta (ciseddanisma@gmail.com) üzerinden ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ'dir. Bu hizmet, ülkemizin her ilinden gelen telefonlara bilgilendirme yapmanın yanında, sorunun tedavisi için aynı ildeki uzmana yönlendirmeyle sonuçlanır.

İndirimli Kayıt İmkanı...

Eğitimini tamamlamış her kursiyerimize SÜPERVİZYON ALMA imkânı sunuyoruz. Ayrıca düzenli ve dönüşümlü olarak yaptığımız SEMPOZYUM, ULUSAL ve ULUSLARARASI KONGRE'lerimize indirimli katılma imkânı veriyoruz.

Değer Odaklı Bakış Açısı...

CİSED eğitimleri, kişinin kendi içindeki potansiyelleri ortaya çıkarmasını ve değer sistemlerini inceler ve eğitim süreçlerinde kullanır. Eğitim alan kişinin tüm yaşam alanlarında, tüm kimliklerinde değerlerini, kendine ve hayata değer katmasını, mevcut yaşam koşullarıyla değerlerinin ve birikimlerinin uyumluluğunu fark etmesini sağlar. Kişinin cinsellik ve cinsel sağlık bilimi bağlamında ulaşmak istediği hedeflere ve istediği sonuçlara, değerleri ve birikimleri penceresinden bakabilmesini sağlayarak, içsel motivasyonlarını harekete geçirmesine yardımcı olur. Tıpkı bir çekirdekten bitki ve meyvenin oluşması gibi, her insanın içinde var olan potansiyelin ortaya çıkmasını destekleyen, bu potansiyelin herkeste olduğunu, her insanın tam ve bütün olduğunu ve kişinin o anda içinde bulunduğu her duruma yönelik çözüm, yöntem ve yaklaşımını ortaya çıkarabileceğini baştan kabul eden, bunların açığa çıkmasını sağlamak üzere kişiye ortam ve alan açmayı amaçlayan bir süreçtir.

Yenilenen ve Güncellenen Bir Eğitim Programı...

CİSED eğitimleri, son bilimsel veriler, araştırmalar sonucunda ve kursiyerlerimizin aktif katılımlarıyla her defasında yenilenir ve güncellenir. Ayrıca insanın gelişimi yönünde sürekli değişime tabii tutularak her an güncelliğini sürdürür. Bu nedenle yeni eğitim asla bir önceki eğitimin aynısı olmaz. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak, kursiyerlerimizi eğitimlerimizin dışında da farklı “bütünsel insan” gelişim alanında destekleyen çok sayıda eğitim ve hizmet sunar.

Sürdürülebilirliği ve Devamlılığı Olan Bir Kalite...

CİSED eğitimleri, 15 yıldır sürdürülebilirliği ve devamlılığı olan bir kalite ile devam etmektedir. Çünkü kursiyerlerimizin kalbine ve ruhuna dokunarak, onları anlayarak kurulacak diyalogların, iletişimde karanlıkta kalan her şeyi aydınlatacağını düşünüyoruz. Görmenin ya da işitmenin sadece gözle ya da kulakla gerçekleşmediğinin daha fazla farkında olarak iletişimi arttırılabileceğini savunuyoruz. Verdiğimiz eğitimlerinin başarılı ve kalıcı olması için katılımcılarımızın sayısını sınırlandırıyoruz. Fazla sayıda katılımcı ile yapılan etkinliklerin, katılımcıların performanslarını izleme anlamında yetersiz kalacağını bildiğimiz için, önerdiğimiz sayıyı aşan büyük grupları küçük gruplara bölerek eğitim vermeyi tercih ediyoruz.

Eğitimlerimizde ve Sonrasında Felsefemiz...

 • Kursiyerlerimizin kalıcı öğrenmeyle eğitimlerden mezun olmaları temel eğitim felsefemizdir.
 • Kursiyerler önce kendilerinin cinsel hayatlarını gözden geçirmeyi ve geliştirmeyi öğrenirler.
 • Katılımcılar sürekli olarak desteklenir.
 • Mezun olan kursiyerlerin psikolojik danışma veya psikoterapi merkezi açmalarına destek sağlanır.

Olmazsa Olmazlarımız...

 • Eğitim ve çalışmalarda kursiyerlerin yüzde 100 memnuniyeti.
 • Uluslararası ölçekteki tüm gelişme ve değişimlerden haberdar olarak sisteme ve eğitimlere sürekli yenilikler getirilmesi.
 • Sürdürülebilirliğin, gelişime açıklığın ve paylaşımın olması.
 • Birlikte büyüme ve dayanışmaya değer verme.

Örgütlü Bir Güç...

CİSED Türkiye'nin alanında önde gelen seçkin akademisyenlerini ve ruh sağlığı profesyonellerini bünyesinde barındıran, Türkiye'nin en örgütlü derneklerinden biri olmasının yanında, Dünya Cinsel Sağlık Birliği (World Association for Sexual Health - WAS), Avrupa Seksoloji Federasyonu (European Federation of Sexology), Uluslararası Aile Terapileri Örgütü (IFTA - International Family Therapy Association) ve Almanya Sosyal Bilimsel Seks Araştırmaları Derneği (Gerrman Society for Social Scientific Sexuality Research) üyesidir. CİSED'in kuruluş amaçları ruh sağlığı profesyonellerine ve hekimlere eğitimler vermek, "Huzurlu insan, sağlıklı cinsellik, mutlu bir evlilik ve aile yaşantısı için…" sloganıyla halka yardımcı olmaktır. CİSED, kurulduğu günden bu yana, ruh sağlığı profesyonellerinin, gerek psikoloji ve psikiyatri biliminin gelişimi ışığında bilgi birikimlerini arttırmak, gerekse pratik tedavi süreçlerinde danışan/hasta ile daha etkin bir iletişim içine girebilmeleri için meslek içi eğitimlerine büyük hassasiyet göstermektedir. CİSED bünyesinde aralıksız olarak sürdürülen ve başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Adana, Mersin, İzmir, Diyarbakır ve Bursa gibi illere yayılan belge ve meslek içi eğitim programları sunmaktadır.

CİSED Eğitim, Seminer, Workshop ve Kongreleri...

 1. CİNSEL TERAPİ, CİNSEL DANIŞMANLIK, CİNSEL TEDAVİLER VE CİNSELLİK EĞİTİMLERİ
  • CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ
  • CİNSELLİK, CİNSEL DANIŞMANLIK VE CİNSEL TEDAVİLER EĞİTİMİ
  • İLERİ DÜZEY CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ
 2. EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİ EĞİTİMİ
 3. PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ
 4. CİNSEL SAĞLIK SEMPOZYUMLARI
 5. ULUSAL CİNSEL SAĞLIK KONGRESİ
 6. ULUSLARARASI CİNSEL SAĞLIK KONGRESİ
 7. VAKA PAYLAŞIM VE REFRESH ÇALIŞMALARI (MİNİ KONGRELER)
 8. YAZ VE KIŞ OKULLARI
 9. WORKSHOP VE SEMİNERLER
  • PROF. DR. GERALD R. WEEKS SEMİNERİ
  • PROF. DR. VAMIK VOLKAN İLE PSİKANALİTİK PSİKOTERAPİ SEMİNERİ
 10. HALKA YÖNELİK EĞİTİM VE SEMİNERLER
  • ANA-BABA OKULU
  • EVLİLİK VE İLİŞKİ SEMİNERLERİ
  • SAĞLIKLI VE MUTLU CİNSEL YAŞAM SIRLARI SEMİNERİ
  • KİŞİSEL GELİŞİM, KENDİN OLMA VE FARKINDALIK SEMİNERİ

Temel Anlayış...

Yetenekler ortaktır; herkes onlara sahiptir ama nadir olan yeteneklerimizin bizi götürdüğü yere gitme cesaretidir. Bu nedenle CİSED eğitimleri'nin hedefi; sağlıklı ve mutlu bir yaşamı içselleştirmiş, kendi hayatına uygulamış ve bunu etrafına tecrübeli bir psikoterapist olarak yansıtan psikoterapistler yetiştirmektir. Eğitim programları ve bireysel hizmet araçları oluşturulurken ülkemizin kültürel özellikleri de dikkate alınarak uluslararası eğitim, çalışma ve dokümanlarla ilgili detaylı akademik araştırma, analiz ve değerlendirmeler 15 yıllık tecrübeyle yapılmaktadır. Aslında içsel bir yolculuk olan eğitimlerimizde katılımcıların önce kendilerine sonra da danışanlarına veya hastalarına şifa vermesi, ayna tutması ve model olması en önemli kısımdır. Bu nedenle eğitimler sonucunda önce ÖZ FARKINDALIĞIN, sonra İÇGÖRÜ ve DEĞİŞİMİN ve ardından da DÖNÜŞÜMÜN ortaya çıkması ve SÜPERVİZYON desteğinin alınması gerçekten PSİKOTERAPİST olma yolunda olmazsa olmazlarımızdır. CİSED eğitimlerinin farkı, işte bu gerçeği prensip edinmesi ve kursiyerlerine GELİŞİM, DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜM yolculuklarında yol arkadaşı olmasıdır. Yani CİSED'te bir eğitim bittiğinde katılımcılara “ALLAHAISMARLADIK” denmez, “CİSED AİLESİNE HOŞGELDİN” denir! Kimi insanlar yaşamımıza girer ve çıkarlar. Kimileride bir süre yaşamamızda kalır ve kalbimizde ayak izlerini bırakırlar, o zaman bir daha asla aynı insan olamayız. CİSED'in temel değerlerinden biri PAYLAŞIM ve ORTAK DÖNÜŞÜM'dür. Bu nedenle CİSED eğitimlerini tamamlamış kursiyerlerine, bireysel, kurumsal ve toplumsal eğitim, proje ve çalışmalarında yer verir ve cinsel tedavi, psikoterapi yapmalarında ve mesleki çalışmalarında tam destek sağlar.


Belgelendirme

 • Eğitimi tamamlayan kursiyerlere PROF. DR. CENGİZ GÜLEÇ VE CİSED ONAYLI 480 SAATLİK PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ KATILIM BELGESİ verilecektir.
 • Ayrıca eğitim modüllerini workshop şeklinde alan kursiyerlere, katıldığı modüller için "20 SAATLİK WORKSHOP KATILIM BELGESİ" verilecektir.
 • Eğitimi bitiren kişilere de CİSED tarafından verilen danışan veya hasta yönlendirilecektir.
 • CİSED eğitimini başarıyla tamamlayan ve "CİSED Eğitim Katılım Belgesi" almaya hak kazanan kursiyerlerimiz, International Integrative Cognitive Psychotherapy Institute (IICPI) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) tarafından yapılacak olan sınavlara girebilir ve bu iki kurumun sınavından geçer not olan 70 ve üzeri bir puan aldığında bu iki kurumunda belgelesini almaya hak kazanır ve bu kurumların web sitesinde iletişim bilgileriyle yer alabilir. Bu konuda 0.555.274 41 97 nolu CİSED WHATSAPP HATTI’ından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz...

Eğitim Hakkında

 • "Teorik", "Formülasyon" ve "Süpervizyon" olmak üzere 3 aşamadan oluşan PROF. DR. CENGİZ GÜLEÇ VE PSİKOTERAPİST CEM KEÇE İLE PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ'nde 12 aylık teorik aşamayı tamamlayan kursiyerler, 6 ay formülasyon ve 6 ay süpervizyon olmak üzere toplamda 24 aylık, 480 saatlik eğitim ve "PROF. DR. CENGİZ GÜLEÇ VE CİSED ONAYLI 480 SAATLİK PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ KATILIM BELGESİ" alacaklardır.
 • Her bir modül 20 akademik saatten oluşur.
 • Devam zorunludur. Dört modülden en fazla bir tanesine mazeretli olarak katılınılmaz ise eksik saatler bir sonraki psikoterapi eğitiminde tamamlanabilir.
 • Her bir modülün en az 15 saatine katılınıldığı takdirde o modül için katılım belgesi düzenlenir.
 • Eğitim 30 kişi ve üzeri katılım olması durumunda açılacaktır.
 • CİSED eğitimleri 10 kişilik gruplar halinde düzenlenmektedir...
 • CİSED eğitimleri kesinlikle "uzaktan eğitim" değildir. CİSED'in hedefi de sadece bir kağıt parçası olan belge vermek değildir; belgenin içini doldurarak psikoterapi, cinsel terapi ve evlilik terapisi yapma becerisini kazandırmaktır, etik, multi-disipliner, eklektik ve bilimsel bir bakış açısı kazandırmaktır, kursiyerlerini birlik ve dayanışma gücü veren, yalnızlığın zengin bir sosyal çevreye dönüştüğü CİSED AİLESİ'nin bir ferdi yapmaktır...

Psikoterapi Eğitiminin İçeriği

 • Psikoterapi Nedir
 • İnsan Zihni Nasıl Çalışır?
 • Ruhsal Gelişim Evreleri
 • Çatışma Karakter ve Psikopatoloji
 • Ego Psikolojisi
 • Ego, Kendilik, Kimlik, Kişilik Ve Huy (Mizaç)
 • Aktarım ve Karşı Aktarım
 • Logoterapi, Hümanistik Psikoloji ve Varoluşçu Psikoterapiler
 • Nesne İlişkileri Kuramı ve Otto Kernberg
 • Borderline Kişilik Organizasyonu
 • Masterson ve Terk Depresyonu
 • Narsisistik Kişilik Organizasyonu, Kohut ve Kendilik Psikolojisi
 • Psikoterapiye Giriş
 • Aktarım, karşı aktarım, derin ego’nun savunma mekanizmaları ve direnç
 • Psikoterapinin A-B-C’sinden başlayarak psikoterapi ortamını yapılandırma ve psikoterapötik ortamı yaratma
 • Psikoterapi süreçleri
 • Danışanla ilk ilişkinin kurulması ve iletişim
 • İlk görüşmenin yapılandırılması
 • Danışanın sorunlarını değerlendirme
 • Değerlendirme görüşmelerinin ardından tanı koyma, vaka formülasyonu ve vaka analizi yaparak “ne tedavi ediyorum?” sorusuna yanıt verme
 • Psikoterapide amaç oluşturma
 • Psikoterapide strateji belirleme
 • Terapist ile hasta arasındaki ilişkiyi sağlıklı bir zemine oturtma ve terapötik işbirliğini sağlama
 • Terapistin terapötik işbirliği kurma becerisini arttırma
 • Psikoterapotik beceriler
 • Psikoterapotik müdahaleler
 • Hasta ve terapist ilişkisinin sınırlarının korunması ve önemi
 • Psikoterapinin sonlandırılması ve nüksü önleme
 • Psikoterapi sürecinde yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler
 • Psikoterapi uygulamalarında kullanılan testler, formlar, ölçekler ve yönergeler
 • Belli ruhsal ve psikolojik bozukluklardaki semptomların saptanması
 • Etik kuralları belirleme ve nasıl uygulanacağını öğrenme
 • Psikoterapi Temel Kuramları
 • DSM V Psikiyatrik Hastalıklar
 • Kişilik Bozuklukları
 • Vaka Sunumları ve Analizleri
 • Grup Psikoterapisi Uygulamaları
 • Kursiyer Konu Sunumları ve Grup Tartışmaları
 • Rol yapma oyunları (RYO - Role-Playing)
 • Psikoterapi Uygulamaları

Uzaktan Eğitim

CİSED eğitimleri kesinlikle 'uzaktan eğitim' değildir. CİSED'in hedefi de sadece bir kağıt parçası olan belge vermek değildir; belgenin içini doldurarak psikoterapi, cinsel terapi ve evlilik terapisi yapma becerisini kazandırmaktır, etik, multi-disipliner, eklektik ve bilimsel bir bakış açısı kazandırmaktır, kursiyerlerini birlik ve dayanışma gücü veren, yalnızlığın zengin bir sosyal çevreye dönüştüğü CİSED AİLESİ'nin bir ferdi yapmaktır...


Eğitime Kimler Katılabilir?

 • Hekimler
 • Psikologlar
 • Psikolojik Danışmanlar
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Aile Danışmanları
 • Uzman Psikiyatri Hemşireleri
* Yukarıdaki yazılı olan meslek profesyonelleri dışında eğitimlerimize kayıt kesinlikle kabul edilmemektedir. Ancak lisans mezunu olmayıp ama Psikoloji, PDR, SHU gibi alanlarında yüksek lisans veya doktora yapanlar eğitimlerimize kabul edilmektedir.
** YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı üniversitelerden mezun olan ve yukarıdaki yazılı olan meslek profesyonelleri eğitimlerimize başvurabilirler.
*** Eğitimlerimizin teorik ve pratik çalışma ve sınavlarını başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize Cumhuriyet Kanunları'nın ve "ilgili meslek grubunun yasa ve tüzükleri"nin tanıdığı bütün hak ve yetkilerden faydalanmak üzere "eğitim katılım belgesi" verilir. "CİSED EĞİTİM KATILIM BELGESİ" kursiyerlerimize "TERAPİST" veya "PSİKOTERAPİST" unvanı vermez, onlara "RUHSAL HASTALIKLARA TANI KOYMA ve TEDAVİ YAPMA HAKKI" vermez…

Psikoterapi Eğitimi Eğitmenleri


Güncel Psikoterapi Eğitimi Tarihleri

Psikoterapi Eğitimi

Eğitimlerden Fotoğraflar

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
1- Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) web sitesinde yer alan tüm eğitimlerin ve kongrelerin organizasyonu, mali işlemleri ve üstlenicisi Pusula Sağlık Eğitim Merkezi Ltd. Şti.'dir.
2- CİSED ve CİSED eğitimlerini organize eden Pusula Sağlık Eğitim Merkezi Ltd. Şti., döviz kurundaki artışlar ve enflasyon nedeniyle eğitim maliyetlerinin artması durumunda, gerekli gördüğü zamanlarda EĞİTİM ÜCRETLERİ’nde değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar. 


Psikoterapi Eğitimi İletişim


Eğitim Detayları ve Ücretlendirme

Eğitim Saatleri

 • Cumartesi ve Pazar Saat: 09.00-18.00

Verilecek Belge

 • CİSED Onaylı Psikoterapi Eğitimi Katılım Belgesi

Kayıt - Kabul Sırasında İstenen Belgeler

 • 2 Adet fotoğraf
 • Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri
 • Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 • Varsa alınan diğer eğitimlerin belgelerin önlü arkalı fotokopileri

Ücretlendirme

 • Detaylı bilgi ve kayıt işlemleri için 0(312) 212 6626 veya 0(555) 274 4197

Psikoterapi Eğitimi ile ilgili tüm sorularınız için CİSED Eğitim Hattı olan 0(555) 274 41 97 numaralı telefondan ve Whatsapp üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Psikoterapi Eğitimi Kayıt