Kökünden Kesip Atmayın!!!

Kökünden Kesip Atmayın!!!


29.11.2017


Erkekler için cinsel başarının ne kadar önemli olduğu biliniyor. "İktidarsız: Güç sahibi olmayan/olamayan" kelimesi durumun ciddiyetini açıklıyor aslında. İşin ilginç kısmı ise cinsel terapistlerin kolay ulaşılabilir olmasına rağmen cinsel problemler yaşayan insanların veya çiftlerin gurur meselesi yaparak, utanarak veya bu durumlarını nasıl açıklayacaklarını bilemedikleri için bu alanda uzmanlaşmış psikologlardan yardım almak için girişimde bulunmamaları...

Oysa tedavi veya bilgi almak için yapacakları girişimin yaratacağı sıkıntı, yaşadıkları sorunların yarattığı sürekli sıkıntıların yanında anlık ve küçük kalacaktır.

Sanılanın aksine Vajinismus, ereksiyon problemleri, cinsel isteksizlik, erken boşalma gibi sorunların tedavileri 4-12 seans gibi sürelerde tedavi edilebilmektedir.

Daha önemlisi bu psikoterapi seansları sırasında hem kişi kendisini ve eşini daha iyi tanımakta hem de öğrendiği yeni beceriler sayesinde ileride tekrar aynı sorunu yaşama ihtimali de olmamaktadır.

Bunu yapan gencin yorumuna gelince...

Uyuşturucu ya da alkolde akıl devreden çıkar ve yargılama, yorumlama, davranışın sonuçlarının değerlendirilmesi bozulur. Dürtü kontrolü zayıflar.

Anlık yoğun duygularla normalde yapmayacağımız davranışların ortaya çıkması ihtimali artar.

Mühendislik Öğrencisi K.O.K’ta da benzer bir durum oluşmuş olabilir.

Bu tür aşırı uç durumlarda davranışlar genelde tek deneyim ile ortaya çıkmaz.

Bir birikmiştik ve son dönemlerde arka arkaya yaşanmış olumsuz değerlendirilebilecek deneyimler olabilir.

Sonuçta hepimiz benzer olaylar yaşayabiliriz ama herkes farklı tepkiler verir.

O zaman başımıza gelen olaylar değil bizim o olaya yaptığımız yorumlar bizi etkiler.

Örneğin "Eskiden böyleydi, hala böyle ve gelecekte de HEP böyle olmaya devam edecek" gibi hatalı ve zehirli düşünceler depresyonun veya olaylar karşısında pes ederek pasif duruma geçmemizin temel sebepleri arasındadır.

Yaşayacağımız bir patlama anında da bu genç arkadaşımız için "Bu organım bozuk zaten bir işe yaramıyor, işi kökünden çözeyim" ya da organı hakkında "Beni rezil ettin, şimdi ne düşünecek, herkese ne anlatacak.." vb anlık düşünceler ve öfke ile sağlıklı düşünmediği bir anda kendince organını cezalandırmış olabilir.

Sonuç olarak günümüzde psikoloji bilimi oldukça ilerledi. Kimse psikolojiye bağlı sorunlarla yaşamak veya bunlara katlanmak zorunda değil.Kendiliğinden geçmesini beklerken çektikleri azap, tedaviye gittiklerinde ödeyecekleri bedelden daha pahalı.

-

İLGİLİ HABER:

ADANA'da üniversite öğrencisi 24 yaşındaki K.O.K, cinsel ilişki sırasında ereksiyon olamayınca bıçakla cinsel organını kesti.

Uyuşturucu kullandığı ileri sürülen genç pişman olunca, kök bölgesine yakın bir noktadan kopma noktasına yakın kestiği cinsel organını iğne iplikle dikmeye çalıştı. Aşırı kan kaybeden genç, çağırdığı sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı hastanede ameliyat edildi.

Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi K.O.K., iddiaya göre geçen cuma günü kız arkadaşını Gürselpaşa Mahallesi'nde lüks site içerisindeki evine davet etti. Uyuşturucu alan çift, sevişmeye başladı. K.O.K. ereksiyon olamayınca kız arkadaşı yataktan kalkıp, evi terk etti. Sinirlenen üniversiteli genç, bıçakla cinsel organını kesti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, kan kaybından yarı baygın halde olan genci, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Cinsel organı kök bölgesine yakın bir noktadan büyük oranda kesilen üniversiteli genç, ameliyata alındı. Aşırı kan kaybı nedeniyle hayati tehlikesi bulunan K.O.K., yoğun bakıma alındı.