Kurban Bayramı'nın ülkemize huzur ve mutluluk getirmesini dileriz...

04 Kasım 2011

Birlik ve dayanışmanın pekiştiği, insanlarımızı birbirine daha çok yakınlaştıran, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, yardımlaşmaların arttığı, barış, kardeşlik ve hoşgörünün yaşanmasına vesile olan bayramlar; geleceğe olan güvenimizi tazeleyen çok özel günlerdir.

Ülkemizde meydana gelen deprem ve terör sonucu birçok insan hayatını kaybetmiş, yaralanmış veya yakınını ve yuvasını kaybederek ortada kalmıştır. Bu durum insanlığı büyük acılarla karşı karşıya getirirken, bizlere de daha önce yaşamış olduğumuz felaketleri ve bize uzanan yardım ellerini hatırlatmıştır. Öyle inanıyorum ki; bu hatırlayış, mübarek günlerde dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış ve hoşgörü içerisinde, sevgi ve saygı ile bizi, birbirimize daha sıkı bağlayacaktır. Bu bağlamda, Kurban Bayramı’nı sadece kendimiz ve çevremizle yaşamayalım. Van’daki depremzedelerimize, şehit ailelerimize ve gazilerimize, yoksullara, öksüz ve yetimlere, düşkün ve yaşlılara, huzurevi sakinlerine, engellilere, sokak çocuklarına, öğrencilere, gurbettekilere, hastalara ve ilgiye muhtaç herkese Kurban Bayramı’nı yaşamanın ve yaşatmanın küçük bir fırsatını sunalım. Onları görelim, onları anlayalım ve onlarla sevgimizi verelim ve onlarla paylaşacak bir şeyler bulalım.

Halkımızın daha sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olması, cinsel sorunlarımızın aşılması, bireyin ve ailenin cinsel sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunma, cinsel konularda bilgisiz ve eğitimsiz hızlı nüfus artışına engel olma, temel insan haklarından olan cinsel sağlık, aile planlaması, üreme sağlığı ve eğitimi konularında hepimize her geçen gün daha fazla görevler düştüğüne inanmaktayız. Bu yüzden Kurban Bayramı’nı anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız ve bayram günlerinin kazandırdığı birlik ve dayanışma alışkanlıklarıyla, başta cinsel hayatımız olmak üzere, tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize huzur ve mutluluk getirmesini dileriz.

Türk halkının, kamu görevlilerinin, sivil toplam kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının, Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar, dostluk, sevgi ve saygılarımı sunarız.

CİSED Genel Merkez Yönetim Kurulu