CİSED Genel Başkanı Cem KEÇE ve CİSED Genel Sekreteri Psk. Serap GÜNGÖR'den yeni bir cinsel tedavi kitabı: 10 Adımda Vajinismus Tedavisi...

03 Mayıs 2011

 

Vajinismus sorunu yaşayan çiftlere, cinsel sağlık alanında çalışan ruh sağlığı profesyonellerine, vajinismus olmaktan endişe duyan genç kızlara, çocuklarının vajinismus olmaması için neler yapılması gerektiğini öğrenmek isteyen ebeveynlere, konu hakkında bilgi almak isteyen medya mensuplarına destek olmak amacıyla CİSED Genel Başkanı Cem KEÇE ve CİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap GÜNGÖR tarafından yazılan “10 Adımda Vajinismus Tedavisi” isimli yeni bir cinsel tedavi kitabı yayınlandı. Toplumsal çalışmaları ve basın açıklamalarıyla ülkemizde gündem yaratabilen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), “10 Adımda Vajinismus Tedavisi” isimli kitapla ilgili basın açıklaması yaptı. İşte CİSED'in basın açıklamasından önemli detaylar:

Vajinismus tedavi kitabı: “10 Adımda Vajinismus Tedavisi”

Cinselliğin tadına varılacak çok özel bir armağan olduğunu ifade eden CİSED Psikoterapi Eğitimleri Koordinatörü Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cebrail Kısa; “Ülkemizde evli ve cinsel hayatı aktif olan her on kadından birinde görülen vajinismusun %100 tedavisi vardır. 10 Adımda Vajinismus Tedavisi adlı kitap vajinismus sorunu yaşayan kadınlara ve eşlerine destek olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap, vajinismuslu bir çiftin cinsel terapi sürecinde karşılaştıkları sorunları, kendilerine önerilen uygulamaları, yaşadıkları duygu ve düşünce değişimlerini göstermekte ve aynı sorunu yaşayan çiftlerin kendi kendilerine yapabilecekleri egzersizleri içermektedir. Bu kitaptaki bilgileri ve bakış açısını kavrayıp verilen egzersizleri uygun şekilde yapan çiftlerin önemli bir kısmının vajinismus sorununun üstesinden kendi kendilerine gelebileceklerine inanıyoruz.Bu nedenle 10 Adımda Vajinismus Tedavisi adlı kitap başta vajinismus sorununu yaşayan çiftler, vajinismus olmaktan endişe duyan genç kızlar, çocuklarının vajinismus olmaması için neler yapılması gerektiğini öğrenmek isteyen ebeveynler olmak üzere; cinsel terapistlere, cinsel danışmanlara, medya mensuplarına ve konuyla ilgilenen herkese sesleniyor. Okuyucu bu kitaptan vajinismus tedavisiyle ilgili doyurucu bilgiler alırken bir taraftan da kendini tanıyacak, kafasına takılan ve çözemediği cinsel sorunlarına da tatminkâr yanıtlar bulabilecektir.” dedi.

Edebi lezzetler taşıyan bir rehber kitap: “10 Adımda Vajinismus Tedavisi

Ülkemizde cinsel sorunlara oldukça sık rastlanmasına rağmen bu tür sorunların çözülmesine yardım edebilecek nitelikte sağlık profesyoneli sayısının yetersiz olduğuna dikkat çeken ve “10 Adımda Vajinismus Tedavisi” isimli kitabın editörü olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Sadettin GÜNGÖR; “Bizler CİSED olarak, cinselliğin insan yaşamının doğal, normal ve önemli bir parçası olduğuna ve bu pozitif enerji kaynağından, herkesin baskılardan uzak ama sorumluluk içerisinde faydalanması gerektiğine inanıyoruz. Etkileyici öyküsü ve işe yararlılığı kanıtlanmış tavsiyeleriyle doyurucu bir içeriğe sahip olan “10 Adımda Vajinismus Tedavisi” adlıkitap, bu alanda kendini geliştirmek isteyen sağlık profesyonelleri için pratik bir başvuru kaynağı olacaktır. Kitap, derslerden ve kitaplardan edinilen karmaşık kavramların günlük hayatın realitesine uygulanarak daha iyi anlaşılmaları için altın bir fırsat sunacaktır. Ayrıca, kitap vajinismus dünyasını merak edip öğrenmek isteyen herkes için içerisinde edebi lezzetler de taşıyan bir rehber kitap olma özelliği de taşımaktadır. “10 Adımda Vajinismus Tedavisi” vajinismusun üstesinden gelmek ya da bu alanda kendini geliştirmek isteyen tek bir insanımıza dahi yardımcı olabilirse, kendinden beklenen işlevi yerine getirmiş sayılacaktır.” dedi.