Op.Dr. Merve Olgun

Merve Olgun, 1988 yılında Bursa’da doğmuştur. Lise eğitimini, Bursa Kız Lisesi’nde 2005 yılında mezun olarak tamamlamıştır. Ardından Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite yaşamına başlayarak 2012 yılında mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası Ağrı Hamur Toplum Sağlığı Merkezi’nde Sorumlu Hekim olarak görevine başlamıştır. 2013 yılında Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğine girmeye hak kazanarak uzmanlığını 2018 yılında tamamlamıştır. Ardından Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde göreve başlamış olup iki yıl boyunca uzman hekim olarak çalışmıştır. Edindiği deneyimlere istinaden, 2020 yılında Bursa Özel Anadolu Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Tıp kariyerine halen aynı hastanede devam etmektedir.

Muayene ettiği hastalarının büyük bir çoğunluğunda Vajinismus tanısının yaygın olduğunu gördükten sonra hastalarına daha iyi yardımcı olabilmek adına cinsel terapi konusuna ilgi duymuştur. Ardından yönelmek istediği alanı keşfeden Olgun, cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde cinsel terapi uygulaması konusunda kendisini geliştirmiştir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından düzenlenen 52. Cinsellik, Cinsel Terapi ve Cinsel Tedaviler Eğitimi’ne katılarak tüm modülleri başarıyla tamamlamıştır. Olgun, Bursa’da özel hastanede cinsel terapi uygulayan ilk ve tek doktordur. Bunların dışında, gebelik takibi ve doğum alanı başta olma üzere, tüm kadın hastalıkları ve doğum alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Üye Olduğu Dernekler: Bursa Tabipler Odası (Aktif Üye) , Türkiye Jinekoloji ve Obstetri Derneği, (Aktif Üye) Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED – Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı).

İlgi Alanları: Ağrılı Adet / Dış Gebelik / Dismenore / Doğum / Düşük / Gebelik / Genital Siğil /  Histerektomi / İdrar Kaçırma / Kısırlık / Menopoz / Miyom / Polikistik Over Sendromu /  Rahim ve Vajina Sarkması / Rahimde Polip / Riskli Gebelik / Sezaryen / Vajinal Akıntı / Yumurtalık Kisti

Terapistin E-posta adresi olmadığı için soruları alamamaktadır.