Nobel Barış Ödülü Adayı Prof. Dr. VAMIK D. VOLKAN İle Dinamik Psikoterapi Semineri


AMAÇ

40'tan fazla kitabı olan, dünya barışı için 1979 yılından bu yana çalışmalar yapan ve Nobel Barış Ödülü`ne aday gösterilen Psikoanalist ve Psikiyatrist Prof. Dr. Vamık VOLKAN’ın eşsiz birikimlerini, değerli bilgi ve deneyimlerini Ruh Sağlığı Profesyonelleri ile paylaşması.

 

HEDEF

Katılımcılar, bu seminerin sonunda psikanalitik psikoterapi uygulamaları çerçevesinde, Olgu Sunumları üzerinden, Nesne İlişkileri Kuramı ve Cinsellik, Kişilik Bozuklukları, Preödipal ve Ödipal Sorunlar, Politik Psikoloji, Formülasyon ve Tedavi Süreçleri hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

 

SEMİNERE KİMLER KATILABİLİR?

  • Seminere Ruh Sağlığı Profesyonelleri katılabilir:
  • Psikiyatri Uzmanları
  • Psikoterapi alt yapısına sahip vaka ve klinik ecrübesi olan hekimler
  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Psikoloji ve Psikolojik Danışma Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri
  • Sosyal Hizmet Uzmanları
  • Uzman Psikiyatri Hemşireleri
  • Davranış Bilimleri Mezunları

 

SÜRE

2 gün (09.00-18.00 arası)

 

BELGESYON

Katılımcılara seminer sonunda Prof. Dr. Vamık VOLKAN ve CİSED onaylı Katılım Belgesi verilecektir.

 

KAYIT

Ön kayıt formu için lütfen yukarıdaki "KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ" linkine tıklayınız.


BİLGİ ve KAYIT İÇİN

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Genel Sekreteri Psikolog Serap GÜNGÖR
Seminer Sekreteri Meryem AKKUŞ
www.cised.org.tr/vamikvolkan
ciseddanisma@gmail.com
0.312.212 66 26
0.533.234 72 08
 

   

Prof. Dr. VAMIK D. VOLKAN, M.D.

www.vamikvolkan.com
vdv@virginia.edu
+1 413 298 55 11

Dünya barışı için 1979 yılından bu yana çalışmalar yapan ve yeniden Nobel Barış Ödülü`ne aday gösterilen Prof. Dr. Vamık Volkan Kıbrıs’ta Lefkoşa’da doğdu ve tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra ABD’ye yerleşti.
Prof. Volkan Virginia Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Emeritus Professor, Massachusetts eyaletindeki Austen Riggs Center’ın Erikson Eğitim ve Araştırma Enstütüsü’nde Kıdemli Erik Erikson Bilim Adamı ve Washington Psikoanalitik Enstütüsü’nde Emeritus Eğitim ve Süpervizyon Analisti’dir.
Finlandiya’daki Kuopio Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Prof. Volkan’a “Fahri Doktora”, Tel Aviv’deki Izak Rabin Israil Çalışmalar Merkezi “Onursal Rabin Öğretim Görevlisi”, Amerika’daki Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Konuk Hukuk Profesörü”, Avusturya’daki Viyana Üniversitesi “Konuk Siyasal Bilimler Profesörü” ve Viyana’daki Sigmund Freud Vakfı “Konuk Freud Bilim Adamı” ünvanlarını vermiştir. Prof. Volkan Türkiye’de Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa) ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde de konuk hoca alarak çalışmıştır.
Ayrıca Prof. Volkan, ABD eski Başkanı Jimmy Carter’in yönetimindeki Görüşmeler Ağı’nın üyesi olarak görev almış ve Viyana Kenti ve Dünya Psikoterapi Konseyi tarafından verilen Sigmund Freud Ödülü’ne lâyık görülmüştür.
Kırk dokuz kitabın yazarı veya editörü olan ve dört yüzü aşkın bilimsel makale yayınlayan Prof. Volkan 2005, 2006, 2007 ve 2008de, ortaya koyduğu psikopolitik teoriler ve dünyanın problemli birçok yerinde barış için yaptığı çalışmalar nedeniyle Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmiştir.