Afrodizyaklar


 

"Tarifsiz Mutluluk için gerekli olan malzemeler arasında 10 adet iri taneli kara üzüm, 1 adet kivi, 1 adet şeftali, 2 tatlı kaşığı nescafe, 2 adet incir, 1 paket vanilyalı puding, 1 adet hazır pasta tabanı, 1 paket irmik tatlısı, 1 lt süt, 1 su bardağı su ve 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi vardır."

Cinsel Uyarıcı Maddeler - Afrodizyaklar

Herkesin az bildiği sahibi olduğu ve merakla okunacak yeni bir yazı. Afrodizyaklar hakkında yazıt. Nereden çıktı bu yazı:Güneydoğu Asya"da kınkanatlı böceklerin, Meksika'da tahtakurularının veya Afrika'da kaplan testisinin afrodizyak olduğu düşünülerek yenilmesi ve ülkemizde ise bitkilerden ve tatlılardan yararlanılması kadar padişah macunları veya mesir macunlarının sık tüketilmesi, insanların cinsel uyarıcı maddelere ne kadar önem verdiklerini göstermektedir. Bizde farklı bir bakış açısı ile bu konuyu ele alalım dedik.

Cinsel uyarıcı bitkilerin cinsel yaşam üzerindeki etkilerine dair tarihte pek çok efsane vardır. Bir efsaneye göre, Yunan Aşk Tanrıçası Afrodit, her gece birlikte olduğu seçilmiş erkeklere, onların cinsel gücünü artırıcı ve uyarıcı bitkisel içecekler ve karışımlar hazırlamaktaymış. İşte bu nedenle uyarıcı etkisi olan karışımlara "afrodizyak" adı verilmiştir.

Cinsel istek insan vücudunun en önemli işlevlerinden biridir. Cinsel istek genel olarak sağlıklı olma temeli ve hormonların etkisi olmak üzere iki ana temele dayanır. Cinsel isteği belirleyen ya da bunu kontrol eden en önemli fonksiyonların başında ise psikolojik durum gelmektedir. Cinsel hayatımızın sağlıklı olması ve dengeli bir bütünsellikle çalışabilmesi için, bedenin ve ruhun bir bütün olarak sağlıklı ve dinç olması gerekir. Kafanın rahat olması, stresten arınmış olmak, herhangi bir psikolojik sorunun olmaması cinsel isteği belirleyen en önemli faktördür. Eğer yaşam biçimimize karamsarlık hakimse ve düzenli beslenemiyorsak cinsel hayatımız bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

İnsan vücuduna ağız yoluyla veya sürülerek dışarıdan alınan ilaç, hormon veya bir takım maddelerin cinsel eylemlerimiz üzerinde belli uyarıcı ve haz verici etkileri vardır. Bunlara afrodizyaklar denir. Tüm hücrelerimizle birlikte cinsel sistemimizi güçlendirip canlandıran ve organik işlevlerimizi destekleyen bu maddelerin etkileri iki şekilde olmaktadır: Bazı maddeler libido üzerinde etki yaparak cinsel isteği arttırırlar. Bazı maddeler ise sadece cinsel organların fiziksel tepkilerini farklılaştırarak erkekte ereksiyon yaparken kadında ise lubrikasyonu ve vajene giden kan akımını arttırırlar. Dölyatağını güçlendirici bitkilere örnek olarak; aslan pençesi, civan perçemi, çoban çantası, ökseotu, sarı kantaron, kediotu kökü, mayıs papatyası, hayıt meyvesi, aslan kuyruğu, keçi sakalı vb. verilebilir.

Trafik, iş stresi, ekonomik sorunlar cinsel yaşamı kabusa dönüştürmektedir. Sağlıklı bir cinsellik için her şeyden önce bol oksijen, güneş ışığı, temiz hava, egzersiz, yeterli ve düzgün uyku gerekmektedir. Çünkü bu saydıklarımız aşağıda sayacaklarımızdan daha güçlü bir afrodizyaktır. Bakınız, tatil aşklarını konu alan öyküm, "Aldatma Üzerine Bir Öykü" ( http://www.wdyd.com/wdyd/yazi.asp?id=1002 ) da bu konu işlenmiştir.

Cinsel Uyarıcıların Etki Mekanizmaları
Cinsel uyarıcı maddelerin hangi koşullar içinde alındığı etki açısından önemlidir. Örneğin LSD genellikle cinsel isteği yok edicidir. Fakat bu madde erotik bir ortamda alınırsa veya bu maddenin özelliğinden habersiz olarak ondan cinsel uyarıcılık etkisi uman bireylerde cinsel isteğin arttırdığı görülmüştür. Kısaca;
1-Bu maddelerin çoğu beyindeki belli merkezler üzerinden etki yaparlar. 
2-Bazılarıysa doğrudan doğruya cinsel organları denetleyen sinirler üzerinde uyarıcı olurlar. 
3-Bazı ilaç ya da keyif verici maddeler sarhoşluk gibi genel bir durum yaratarak cinsel davranış farklılıklarına yol açarlar.

Afrodizyak Masaj Yağı 
Kolaylıkla hazırlayabilen bu yağın uyarıcı etkisi oldukça yüksektir ve güzel kokusu çok etkileyicidir. Malzemeleri; 100 cc badem yağı, avakado yağı veya susam yağı, her birinden 6 damla olmak üzere gül, lavanta ve kişniş otu yağı ve yarım vanilya çubuğudur. Hazırlamak için bütün malzemeler birbirine iyice karıştırılır ve bu karışım koyu renkli cam bir şişeye koyulur. Daha sonra bu karışımın içine vanilya çubuğunu bütün olarak atılır. Karışım ışıktan uzak bir yerde 48 saat dinlenmesi için bekletilir. Vücuda masaj yaparak sürülen bu karışım ile kendinizi hoş heyecanlara bırakabilirsiniz.

Afrodizyak Mönüler
Erotizm ve yiyecekler ayrılmaz bir bütündür. Bu bağlamda içinde fındık, mısır, köri ve buğdayın kullanıldığı "Aşk Çorbası", çeşitli deniz ürünleri ve sebzeyle pişirilen "Deniz Ürünlü Sote" ve kuru incir, ceviz, tarçınla hazırlanan "Mutluluk İksirli Aşk Pastası" yada "Tarifsiz Mutluluk" afrodizyak özellikler taşıyan mönülerdir.

Çeşitli Afrodizyak Yiyecekler ve Bitkiler
*Kuşdili
*Maydanoz
*Nane
*Tarçın
*Kekik
*Kişniş
*Vanilya
*Sivri Biber
*Hardal
*Kereviz
*Ayçiçeği
*Greyfurt
*Çam Fıstığı
*Susam
*Sığır Eti
*Yumurta
*Bazı Erkek Hayvanların Erbezleri 
*Kuşkonmaz
*Enginar
*Bezelye
*Badem
*Ceviz
*İstiridye: Tarihteki meşhur Kazanova"nın vazgeçilmez gıdasıydı. İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olduğu gibi cinsel isteği de artırmaktadır.
*Hindi: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva ediyor. Üstelik daha ucuz ve protein açısından da zengin.
*Roka: Bolca demir ve C vitamini içeriyor. Hem alyuvarlarınız için iyi hem de cinsel gücü artırıyor.
*Kereviz
*Muz Kabuğu
*Şalgam:Afrodizyak olduğu Aristotales zamanından beri bilinir.
*Çikolata: Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif vericidir. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır ve mutluluk hissi verir. Kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır. 
*Antep Fıstığı ve Fındık: İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar.
*Salatalık
*Kuşkonmaz
*Soğan
*Domates
*Fesleğen
*Karpuz
*Hindistancevizi
*Bal
*Pekmez
*Kırmızı Biber

Cinsel Gücü Arttıran Formüller
*Japon Eriği Karışımı
Çoğunlukla Uzakdoğu"da kullanılan bu karışım cinsel isteği, uyarılmayı ve orgazmı arttırır.
*Libido
Döllenmiş ve bir kaç gün bekletilen tavuk yumurtasının bileşenleriyle hazırlanan bir afrodizyak karışımdır.
*Hafsa Ana Macunu
Pekmez, Hindistan cevizi, zencefil, havlucan, hardal, limontuzu ve tarçın çiçeğinden yapılır.
*Padişah Macunu 
Anadolu"da afrodizyak olarak kullanılan, çok sayıda ot, baharat, bal ve pekmezden elde edilen enerji veren bir karışımdır. 
*Mesir Macunu
Karanfil, karabiber, anason, portakal kabuğu, bal, topalak, kebabe, kimyon, meyan balı ve sekerden yapılır.
*Doping Ballı Çerez
Bal, arısütü, 15 çeşit çerez, Hindistan cevizi, turp tohumu, kayısı çekirdeği ve çörek otundan elde edilen bir karışımdır.
*Aşk Taşı ve Chan Su
Hindistan"daki adıyla Aşk Taşı Batı, Çin"deki adıyla Chan Su afrodizyak bir karışımdır. Kurbağa derisinden ve bezlerinden elde edilen bu karışımlar beyini etkileyerek cinsel istek üzerinde olumlu etkiler yapmaktadır.
*Bafra Macunu
1 kg balın içine 300 gr toz zencefil, 300 gr toz zerdeçal, 60 gr dövülmüş kişniş, 1 gr iyi kalite safran, 60 gr kabukları ayıklanmış ve iyi dövülmüş kakule çekirdeği, 2 gr. hakiki safran, 60 gr. dövülmüş kişniş, 200 gr. kabuksuz dövülmüş antep fıstığı ve 100 gr. Çamfıstığı, 20 gr polen ve 20 gr arısütü katılarak elde edilir. Işık görmeyecek biçimde serin ve loş bir ortamda saklanır. Günde 2 kez bir çorba kaşığı kadar yenir.

Cinsel Uyarıcı Maddeler
*İspanyol Sineği
Binlerce yıldır cinsel uyarıcı olarak kullanılmaktadır. Kınkanatlı böceklerden elde edilir. Bir kimyasaldır. Uzak doğuda çok kullanılır. Aşırı dozda veya uygunsuz kullanımında ölümle sonuçlanan vakalar belirlenmiştir. 
*Aslan Perisi Tozu
*Gergedan Boynuzu 
Toz haline getirilmiş gergedan boynuzu da Çinliler tarafından kullanılmış ama hiç bir etki yapmadığı saptanmış bir maddedir.
*Saparna
Saparna bitkisinin çeşitli kısımlarından elde edilen karışımlar ilk kez Latin Amerika yerlileri tarafından afrodizyak olarak kullanılmıştır. Saparnadan elde edilen bu karışımlarda çeşitli hormonların bulunduğu saptanmıştır.
*Çadıruşağı Otu Toniği
Bu çok kötü kokulu ve sadece Asya'da yetişen bitkiden elde edilen tonik, Doğu ülkelerinde hem genel bir uyarıcı hem afrodizyak olarak kullanılmıştır.
*Ginseng-Kore Kırmızı Ginsengi
Çin'de binlerce yıldır ilaç yapımında kullanılan Panax Ginseng denilen yöresel bitki son yıllarda Batı'da çeşitli biçimlerde üretilmektedir. Genel bir uyancı olarak depresyonlara karşı ve enerji vermek amacıyla kullanılan ginseng; afrodizyak amaçla yenildiğinde cinsel fiziki performansı arttırır. Yorgunluğun atılmasını, cinsel organın kanlanmasını ve erkeğin zindelik kazanmasını sağlar. Jel, kapsül, tablet veya tamamen doğal formunda kullanılır. 1-2 haftalık kürler şeklinde uygulanır.
*Çinko
Afrodizyaktır ve prostat bezini güçlendirir.
*Zencefil 
Afrodizyaktır. Balla birlikte alınır. Cinsel soğukluğu giderip vücudu ısıtır ve canlandırır. Yemeklere baharat olarak katılabilir. Kullanım süresi bir hafta-10 gündür.
*Zerdeçal
*Fosfor 
*Kişniş
Özellikle kadınlarda cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Baharat olarak tatlılara ve yiyeceklere katılır.
*Kakule 
*Karanfil
Özellikle kadınlarda cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Toksin atılmasına yardımcı olur. Taneyle tüketilir. Uzun süre kullanılabilir.
*Yabani Yulaf Özü
*Tarçın
Cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Kabuk ve toz olarak tüketilir.
*Saparna 
Bu bitkiden elde edilen çeşitli karışımların ilk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinmektedir. 
*Susam Yağı
Masajla dolaşımı canlandırır. Erojen bölgelerde cinsel uyarıcı etkisi yapar. Ilındırılmış yağ olarak kullanılır.
*Polen " Çiçek Tozu
Yapısında belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunan polen genel bir canlılık ve enerji kaynağıdır. Bu nedenle son yıllarda afrodizyak olarak kullanımı daha da yaygınlaşmıştır.
*Çakşır Kökü
Cinsel isteği artırır. Genellikle suyu içilir. Birkaç hafta kullanılmalıdır.
*Meyan Kökü
Tıpta yaygın bir kullanım alanı olan bu bitkiden elde edilen tozun maden suyuna karıştırılmasıyla özellikle kadınlarda etkili olan bir afrodizyak elde edildiği söylenmektedir.
*Rezene
En eski afrodizyak maddelerden biri olan rezeneden çay da yapılabilmektedir. Afrodizyaklarda kullanılan, rezenenin tohumudur. 
*Selenyum 
*B Grubu Vitaminleri 
*E Vitamini

Cinsel Uyarıcı Bitkiler
*Adamotu
Bu bitkinin kökü afrodizyak niteliktedir. 
*Isırgan Otu 
Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Karışımlarda, salata veya çay olarak tüketilebilir. 
*Adaçayı
*Çadıruşağı Otu 
Sadece Asya'da yetişen ve çok kötü kokan bu ottan elde edilen karışım, bu bölgede uyarıcı olarak kullanılıyor.

Cinsel Uyarıcı İlaçlar
*Alkol
1-2 kadeh rakı alındığında uyarıcı etkisi vardır.
*Barbituratlar
Yatıştırıcı ve sakinleştirici ilaçlardır. Etkileri aynen alkole benzer. 
*LSD 
*Esrar
*Amfetamin
*Kokain
*Androjenler
*Viagra
*Kantarid
İdrar yolu ile idrar torbasını tahriş ederek yalancı ereksiyona yol açar. Bir çeşit priapizm yani uzun süreli ereksiyon hali olarak nitelendirilen bu durum, erkeğin cinsel organı için bir tehlike oluşturur, tam bir iktidarsızlığa ya da ölüme yol açabilir. 
*Amil Nitrit 
*Sabal Ekstresi
Sabal, Kuzey Amerika" nın güney bölgelerinde yetişen bir palmiye türüdür ve erkek cinsel sistemini dengeleyici ve güçlendirici bir bitkidir.
*Sensutra Ekstresi
Kapsüller halinde hazırlanan bu ekstrede teke otu, muira puama toniği, maca, demirdikeni, kırmızı kore ginsengi, damiana, Japon eriği, Macar biberi vb. bitki özleri bulunmaktadır.
Maca Kapsül
Afrodizyak etkisi olan, cinsel gücü ve isteği artıran ve And Dağları"nda yetişen Lepedium meyeni adlı bir bitkidir. Etkisi kullandıktan hemen sonra ortaya çıkar. Hızlı ve uzun süreli ereksiyon oluşmasını sağlar. Cinsel ilişkiden bir saat önce 2 kapsül alınmalıdır. 
*Opti-S'xtiva Kapsül
İçinde yulaf, ginger kökü, kola çekirdeği vb. bulunan ve kadınlar için geliştirilmiş bitkisel özlü bir afrodizyaktır. Kadınların orgazma ulaşmaları için genital bölge uyarılarının artmasını sağlar. Cinsel ilişkiden 1 saat önce 1-2 kapsül alınmalıdır.
*Damiana Ekstresi
Yemeklerle beraber günde 1-3 kez 2 kapsül alınabilir. 
*Yohimbin
Bu, Afrika'da yetişen yohimbin ağacının kabuklarından elde edilen bir maddedir. Afrodizyak olarak kullanılması vücuttaki kanın cinsel organlara hücum etmesini kolaylaştırmasındandır. 
*Opti-Mone Kapsül
İçinde yulaf, ısırgan otu, kırmızı yonca, ginseng, kola çekirdeği vb. bulunan bitki özlü bir afrodizyaktır. Erkekler için geliştirilmiştir. Cinsel ilişkiden 1 saat önce 2 kapsül olarak alınır. İktidarsızlık gibi bir problemi olmayan erkeklerin cinsel ilişkiden daha fazla zevk almasını, performanslarının artmasını sağlamaktadır.
*Argimax 
Hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel isteği inanılmaz arttırmaktadır. Yan etkisi yoktur.

Cinsel Uyarıcılar Hakkında Az Bilinenler
*Cinsel uyarıcıların erkekler üzerindeki etkileri oldukça iyi bilinmesine karşılık kadınların çoğunun maddelere gösterdikleri tepkiler az bilinmektedir.
*Cinsel uyarıcı olarak tam güvenilir bir takım maddeler henüz bulunamamıştır. 
*Aşık olmanın olağanüstü afrodizyak etkisinin yerini dolduracak herhangi bir kimyasal maddeden söz etmek henüz mümkün değildir. 
*Cinsel arzuyu arttırıcı maddeler ve ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekir.
*Cinsel arzuyu arttırıcı maddeler aktarlardan temin edilebilir.
*Doğal afrodizyakların yan etkileri çok düşüktür. Kimyasal afrodizyakların ise çoktur. Bu nedenle kimyasal afrodizyakları tansiyon, kalp hastaları, beyin rahatsızlığı olanlar, felç geçirenler ya da ağır depresyondaki kişilerin muhakkak doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir.
*Sağlıklı bir cinsel yaşam için şifalı bitkilerin yanı sıra egzersizin de önemlidir. Hafif ve fazla yorucu olmayan Yoga, Meditasyon gibi gevşeme tekniklerinden veya egzersiz programlarından yararlanılabilir.
*Şifalı bitkiler menopozda yaşanan sorunlara karşı önemli bir silahtır.

instagram üzerinden bizi takip edebilirsiniz.