Seks oyunu oynarken hayatınızdan olmayın...

04 Mart 2010

Seks oyunları cinsel hayatı zenginleştirir
Seks oyunu oynarken hayatınızdan olmayın
Seks oyunlarının ve fantezilerin seksin önemli bir parçası olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Cem Keçe; "Kişinin kafasında cinsel coşkuyu arttıracak nitelikte bir takım hayaller canlanmasına cinsel fantezi diyoruz. Cinsel fanteziler cinsel hayatı zenginleştirir, sıradanlıktan kurtarır ve cinselliğin daha keyifli bir şekilde yaşanmasını sağlar. Cinsel yaşamanın güzelleştiği anlar yaratmanın kısa tanımı olan cinsel fantezi kurmak ise; her istenilenin gerçekleştirilemediği gerçek dünyada, dozunda kaldığı sürece, cinsel istekleri tatmin için gidilebilecek en masum, en zararsız ve en güzel yoldur. Ancak cinsel fanteziler cinsel uyarılma sağlamak, haz duymak ve orgazm olabilmek için zorunlu olduğunda, tekrarlayıcı bir yapıya büründüğünde, sabit bir düşünce veya davranışa dönüştüğünde çeşitli cinsel sorunlara ve yakın ilişkilerde tartışmalara yol açabilir, bu tedavi edilmesi gereken bir durumdur.'' dedi. Son dönemde kendi başlarına seks oyunları denerken hayatını kaybeden birçok ünlü ismin olduğunu belirten  Psikoterapist Keçe; ''En son BBC kanalının ünlü sunucularından biri olan Kristian Digby’ninmasturbasyon yaparken kendini oksijensiz bırakarak aldığı hazzı arttırmaya çalışırken hayatını kaybettiği öne sürüldü. Buna benzer bir şekilde geçen yıl da ünlü oyuncu David Carradine de boynuna ve penisine ip bağlı bir şekilde hayatını kaybetmişti. Tayland polisi yaptığı açıklamada, David Carradine'nıncesedini otel odasında bulduklarında plastik seks aletinin bir ucunun boynuna diğerinin ise penisine bağlı olduğunu gördüklerini söylemişti. David Carradine'ın ölümle biten fantezisinin tıptaki karşılığının oto-erotizm asfiksi'dir, yani daha çok zevk için ölüm. Bu olaylar belli bir yaşın üstünde, hayatta aradığını bulamayan insanların yaptığı bir davranıştır. Kendini kötü hisseden bir kişi, iyi hissetmek için kendine bir yandan acı verirken bir yandan mastürbasyon yapabilir. Birden çökmüş, aniden zengin olmuş, aniden şöhret olmuş kişilerde bu tip sapkınlıklara sık rastanır. Orgazm sırasında beyne giden oksijen azaldığında daha güçlü bir orgazm yaşandığı bir gerçektir, ancak o an tek başına ve hazdan dolayı ne yapacağını bilemez bir haldeyken kişi bazı şeylerin farkına varamayabilir ve bu onun hayatına da mal olabilir. Cinsel fantezi yaşarken birbirini yaralayan ya da sakatlanmalara neden olan çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Sonrasında sıkıntı yaşamamak için önlem almak gereklidir.''  dedi.
 
Daha fazla zevk için uyuşturucu kullanmak yanlıştır
Ünlüleri uyuşturucu kullanmaya iten nedenler araştırılmalıdır
Uyuşturucu maddelerin de seksten daha fazla keyif almak için kullanıldığını ancak bunun yanlış olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; ''Uyuşturucu maddeler kullanıldığında sanki ilk zamanlar cinsel isteği ya da orgazmı artırıyormuş gibi gelebilir, ancak uzun vadede bağımlılık yaratır, beyin ve merkezi sinir sistemi üzerinde tahribat yaratır ve cinsel fonksiyonları azaltır. Uyuşturucu cinselliğin en büyük düşmanlarından biridir ve birazcık daha fazla zevk almak uğruna merak dahi edilmemelidir.'' dedi. Son dönemde uyuşturucu kullanan ünlülerin haberlerinin de medyada sıkça yer aldığını söyleyen Psk. Bacanak; ''Uyuşturucu aslında tüm dünya için önemli bir sorun ve uyuşturucu madde kullanım yaşı artık ilkokul sıralarına kadar düştü. Bu dönemde gençlerin örnek aldığı ünlü kişilerin daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Mutlaka ki kişiler bazen hayatla mücadele ederken yorulduklarında ya da dirençleri kırıldığında olmayacak şekillerde destek arayabilirler, uyuşturucu da belki yalnızlıktan, belki anlaşılamamaktan, belki de şöhretin getirdiği ya da götürdüğü bazı şeylerle başedebilme yetisini arttırabilmek için başvurulan bir araç olabiliyor. Bunu kesinlikle tasvip etmemekle birlikte, ünlüleri uyuşturucu kullanmaya iten nedenlerin ne olduğunun da değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.'' dedi.
 
Tarkan hatasını sahiplenip, uyuşturucu ile mücadele etmelidir
En son Tarkan'ın uyuşturucu kullandığının ortaya çıkması ile uyuşturucu madde kullanımının tekrar gündeme geldiğini belirten CİSED Genel Sekreteri Psk. Dnş. Fatma Ayrık; ''Tarkan'ın dünya çapında bir sanatçı ve onu takip eden çok sayıda genç var. Tarkan bunun bilincinde olarak halka olumlu mesajlar vermeli ve örnek olmalıdır. Tarkan adliyeden çıkarken atılan ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganları çok yanlıştır, Tarkan'ın bu sloganlara ağlayarak karşılık vermesi yaptığı hayatı anlaması olarak yorumlanmalı, aksi bir durumda bunu içinde bulunduğu şaşkınlığa bağlayabiliriz. Ancak uyuşturucu kullanmak gurur duyulacak bir durum değildir, utanılacak bir durumdur. Tarkan bunun farkına varmalı ve hem kendi için hem de sevenleri için en kısa zamanda uyuşturucu ile mücadele etmelidir.''  dedi.