CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi Ankara'da Yapılacak

27 Ocak 2015

CEM KEÇE: "HER ON KADINDAN SEKİZİ VE HER ON ERKEKTEN YEDİSİ HAYATININ BİR DÖNEMİNDE CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞU YAŞIYOR!"

Son yıllarda pek çok önemli kongreye ev sahipliği yapan ve kongre turizmindeki başarısını giderek arttıran Ankara, büyük bir kongreye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Aşk, evlilik, ilişkiler ve cinsellik konuları üzerinde yıllardır çalışmalar yapan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından düzenlenen CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık  Kongresi’nde"Cinsel Sapkınlıklar ve Farklı Cinsel Yaşantılar" konuları ele alınacak. Kongre 1-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara'da Notte Otel'de gerçekleştirilecek.

KONGREDE CİNSEL SAPKINLIKLAR VE SIRA DIŞI CİNSEL DAVRANIŞLAR MASAYA YATIRILACAK.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER)Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER) ve Psikolojik Araştırmalar Enstitüsü Derneği (PAED) cinsel sapkınlıkları ve farklı cinsel yaşantıları tartışacak. Cinsel sağlık alanında ülkemizin en önemli kongrelerinden biri olan CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi'nde fetişizm, pedofili, mazoşizm, sadizm, röntgencilik, sürtünmecilik ve transvestik fetişizm gibi cinsel sapkınlıklarcinsel travmalar; eş değiştirme, eşini başkasıyla ilişkide seyretme, eşini başkasıyla ilişkiye zorlama gibi sıra dışı davranışlarkonuşulacak. Ayrıca cinsel sağlık bilimindeki son gelişmeler tüm boyutlarıyla tartışılacak.

GRİNİN ELLİ TONU SİNEMATERAPİ ATÖLYESİ DİKKAT ÇEKİYOR.

Kongrede bilimsel içeriğin yanında farklı konulara da değinilecek. Sinematerapi Atölyesi ileGrinin Elli Tonu filmi tartışılacak ve 'Uzmana Danış' başlığı ile genç cinsel terapistlere süpervizyon desteği verilecek. Ülkemizin önemli kongreleri arasında gösterilen ve cinsel sağlık bilimi konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’ne bu yıl Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ, Prof. Dr. Mehmet SUNGUR, Psikoterapist Cem KEÇE, Seksolog Uz. Dr. Akif POROY gibi cinsel sağlık bilimine gönül vermiş uzmanlar katılacak. Kongreyle ilgili ayrıntılı bilgi 0312 212 66 26 numaralı dernek telefonundan alınabiliyor. Tüm cinsel tedavi uzmanlarını, cinsel terapistleri, psikiyatristleri, psikologları, psikolojik danışmanları, diğer ruh sağlığı profesyonellerini, jinekologları, ürologları ve ilişkili diğer disiplinlerdeki hekimleri bir araya getirmeyi amaçlayan kongreyle ilgili kapsamlı bilgiye www.cised.org.tr/kongre2015 adresinden ulaşmak da mümkün... 

HER ON KADINDAN SEKİZİ VE HER ON ERKEKTEN YEDİSİ HAYATININ BİR DÖNEMİNDE CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞU YAŞIYOR...

Kongre cinsel sağlık konusunda uzman akademisyen, uygulamacı ve cinsel terapistin bir araya geldiği, ülkemiz genelinde pek çok güncel bilginin ve vakaların paylaşıldığı ve tartışıldığı akademik bir zirve olma niteliği taşıyor. Kongre hakkında bilgiler veren CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe'ye göre; çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan cinsel işlev bozuklukları, ülkemizdeki çiftlerin mutsuzluğunun ve boşanmaların en önemli sebeplerinden biri. Türkiye’de cinsel hayatı aktif olan her on kadından sekizi ve her on erkekten yedisi hayatının bir döneminde cinsel işlev bozukluğu yaşıyor. Psikoterapist Keçe cinsel işlev bozukluklarının toplum genelinde korkutucu bir sağlık sorunu haline gelmesini, öncelikle toplumun cinsel sorunlar konusunda yeterince bilgili ve bilinçli olmamasına bağlıyor. CİSED olarak amaçlarının toplum genelinde cinsel konularda farkındalığı artırmak olduğunu belirten Keçe şunları söyledi: “CİSED'in başarısı kesinlikle tesadüfi değil. Daha önce pek çok başarılı organizasyona imza atan, pek çok önemli cinsel sağlık sempozyumu ve 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresigibi etkinliğe ev sahipliği yapan CİSED; multidisipliner kongre yapma ve cinsel sağlık bilimine gönül veren uzmanları bir araya getirme konusundaki başarısını tescil etmiş oldu. CİSED'in cinsel sağlık bilimine, değerli halkımıza ve cinsel tedavi uzmanlarına katkısı artarak devam edecek.”

Kongre Afişi için tıklayınız...

Kongre Web Sitesi: http://www.cised.org.tr/kongre2015/