Eros ile Zamanın Ruhu Cinsel Sağlık Sempozyumunda Buluşuyor!

26 Haziran 2014

CİSED 12. CİNSEL SAĞLIK SEMPOZYUMU 24–25–26 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA ANKARA'DA DÜZENLENECEK...

Türkiye'nin en örgütlü ve en saygın cinsel sağlık derneklerinden biri olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'nin organize ettiği CİSED 12. Cinsel Sağlık Sempozyumu'nda başta Prof. Dr. Cengiz Güleç, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Prof. Dr. Orhan Derman, Prof. Dr. Ahmet İnam, Seksolog Uz. Dr. Akif Poroy, Cinsel Terapist Cem Keçe olmak üzere en seçkin cinsel tedavi uzmanları bir araya gelecek.

EROS İLE ZAMANIN RUHU BULUŞUYOR...

Sinematerapi Atölyesi ve Erotik Edebiyat Sohbetleri'nin yer alacağı, Ankara'da Notte Otel'de 24–25–26 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyumda yüzlerce cinsel tedavi uzmanı, akademisyen, gazeteci ve yazar buluşacak. “Zamanın Ruhu ve Eros” temasının derinlemesine inceleneceği, geçmişten günümüze cinsel sağlık bilimini ve yeni geliştirilmiş cinsel tedavi tekniklerini ele alacak olan sempozyum 3 gün sürecek.

CİNSEL TEDAVİ UZMANLARI ANKARA'DA BİR ARAYA GELİYOR...

Sempozyum organizatörü CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe; gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en ünlü cinsel tedavi uzmanlarının, cinsel sorunlar ile ilgilenen hekimlerin ve psikologların, cinsellik, cinsel işlev sorunları ve yeni cinsel tedavi tekniklerine dair her şeyi konuşacağını ve cinsel sağlık bilimindeki son gelişmeleri ve yeni bilgileri katılımcılarla paylaşacağını söyledi.

AŞK VE SEKSİN DANSI MASAYA YATIRILIYOR...

Farklı yerlerden eğitim alan ve farklı disiplinlerdeki uzmanları sosyal medya üzerinde buluşturduklarını ifade eden Psikoterapist Keçe, şöyle konuştu: "Aşk ve seksin dansını masaya yatıracağımız bu yıl ki sempozyumumuzun konusu 'Zamanın Ruhu ve Eros' olup; değerli konuşmacıların katkılarıyla bilgilerimizi ve özellikle tecrübelerimizi çok yönlü ve kapsamlı bir şekilde paylaşmayı hedefliyoruz. Almanca zeit ve geist sözcüklerinden türetilen zeitgeist, Batı dillerinden Türkçeye 'zamanın ruhu' yani ortak aklın fikri, ortak eğilimi, sesi soluğu olarak aktarılmış... Bu nedenle sonbaharda düzenleyeceğimiz sempozyumun ana temasının bu kez daha kuşatıcı ve kapsayıcı olmasını arzu ettik. Zaman ve mekânda olup bitenlerden bağımsız olarak kendini gerçekleştiren ve var eden bir güç olarak libidoyu ele alıp, bu bağlamda aşk, seks ve evlilik ilişkilerine daha geniş bir açıdan bakma olanağı sağlayıp, değişik bilim dallarından gelen uzmanlar eşliğinde canlı bir tartışma ortamı yaratmayı planlıyoruz. CİSED ailesi olarak, başta değerli üyelerimiz olmak üzere tüm katılımcılarımızın, cinsel işlev bozukları başta olmak üzere insan ilişkilerinde sorunlar yaşayan danışanlara ve çiftlere daha nitelikli ve donanımlı bir hizmet vermelerine katkı sunacağımızı düşündüğümüz bu toplantıda, özellikle aşağıdaki başlıklarda sunumlar ve paneller gerçekleştirmeyi amaçladık:'Kadınlarda ve erkeklerde cinsel istek sorunları, libido ve cinselliğin tarihi, aile kurumunun günümüzdeki konumu, aşk, erotizm ve uygarlık, ensest tabu ve oidipus kompleksi kavramlarının antropolojik temelleri, eros ve yaratıcılık, transkültürel seks terapileri, seks ve politika, cinselliği keşfetmenin yolları, ergenlerde kafa karışıklığı, vb...' Bu ve benzeri temaların işlenmesi sırasında değerli katkılarınızla zenginleşeceğini umduğumuz sempozyumun kamuoyunun da ilgisini çekeceğini umuyoruz."

EROTİK EDEBİYAT SOHBETLERİ VE SİNEMATERAPİ ATÖLYESİ DİKKAT ÇEKİYOR...

Sempozyumda bilimsel içeriğin yanında farklı konulara da değineceklerini söyleyen Psikoterapist Keçe'Sinematerapi Atölyesi' ile nemfomanyak bir kadının hayat hikâyesini konu alan bir filmi tartışacaklarını, başta 'Grinin Elli Tonu Üçlemesi' ve 'Crossfire Üçlemesi' olmak üzere erotik romanları tartışmaya açıp, 'Edepsiz Cümleler' köşesiyle erotik edebiyat sohbetleriyapacaklarını ve , 'Uzmana Danış' başlığı ile genç cinsel terapistlere süpervizyon vereceklerini sözlerine ekledi. Bilimsel olarak doyurucu bir programın yanı sıra sosyal programlar ile renklendirilmiş bir sempozyum planladıklarını söyleyen Psikoterapist Keçe; "Sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.cised.org.tr/sempozyum2014 web sitemizden veya 0.312.212 66 26 nolu dernek telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Ülkemizin en seçkin cinsel tedavi uzmanlarının değerli katılımı ile daha da güçlenecek olan sempozyumumuzda siz değerli medya mensuplarımızı aramızda görmek bizlere mutluluk verecektir" dedi.