Psikiyatr & Psikoterapist Prof.Dr. Cengiz GÜLEÇ ile Uygulamalı Felsefe ve Psikoloji Seminerleri Ankara'da başlıyor!

31 Ekim 2013

Çocukluktan beri sorulan ancak zaman içinde yanıtları alınamadığı için unutulan, “Var olma amacım nedir?”, “Bana neler oldu?”, “Ben kimim?”, “Nereden geldim nereye gidiyorum?”, “Hayattaki amacım ne?”, “Nasıl mutlu olabilirim?”, “Çaresizce aynı hataları neden tekrar ediyorum?”, “Doğru yerde miyim, doğru şeyi mi yapıyorum, doğru nedir?” gibi sorulara felsefe ve psikoloji seminerleriyle yanıt bulunabiliyor. Çünkü yukarıdaki soruların cevapları değerli psikoterapistlerin ve filozoflardan tavsiyelerde gizli… Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Eğitim Koordinatörü Psikiyatr & Psikoterapist Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ, insan ruhunun şifrelerini anlatmak, erdemli ve iyi olana yönelten tecrübelerin keşfini sağlamak, sorunların değil çözümün bir parçası olmanın yollarını anlatmak, kişinin kendisini tanımasına, hayatına ve yaşadıklarına farklı bir gözle, yukarıdan ve dışarıdan bakabilme becerisi kazanmasına yardımcı olabilmek için uygulamalı felsefe ve psikoloji seminerleri düzenliyor.

BİLGELİĞE DUYULAN AŞK SİZİ BEKLİYOR…

Kişinin kendini bulması ve tanıması için felsefe ve psikolojinin birlikte harmanlanması gerektiğine değinen CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe; “Felsefe ve psikoloji, fildişi kulelerden aşağıyı seyretmek değil, hümanist değerleri ve duyarlılığı yitirmeden, insanı anlama ve aşk sebebiyle bilfiil çalışmak anlamına geliyor. Yaşama sanatı olarak düşünce, duygu ve eylemin bir aradalığına vurgu yapan ve ‘bilgeliğe duyulan aşk’ anlamına gelen felsefe ve yüzyıllardır insan davranışlarını anlamak için var olan psikoloji bilimini anlaşılabilir bir dille keşfetmek için CİSED Eğitim Koordinatörü Psikiyatr & Psikoterapist Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ sizleri bekliyor.” dedi.

KENDİNİZİ TANIMANIZA İZİN VERİN…

Kişinin yaşadıklarının farkında olması ve kendisini tanıması için kendisine şans vermesi gerektiğini söyleyen CİSED Genel Başkanı Doç. Dr. Cebrail Kısa; “Üzüntü, hüzün, asabiyet ve stres gerçekte kişinin kendisini tanıma ve yönetebilme eksikliğinden oluşan, zamanla büyüse de tüm coşkusunu sınırlayan, durduran ve onu küçük kabına hapseden yine kendi oluşturduğu sahte duvarlar değil midir? Artık zamanı gelmedi mi? İnsan yeniden kendisiyle arkadaş olabilir, kendini sınırlayan, körleştiren, esaret altında yaşatan tüm bu sahte iç duvarlarını yıkabilir! Kendinizi tanımanıza izin verin! Çünkü bazı duvarlar görünmezdir!” dedi.

HALKA AÇIK BİR SEMİNER…

Seminerin içeriğinin doğu ve batı felsefelerinden oluşacağını söyleyen CİSED Genel Sekreteri Psk. Serap Güngör; “Platon, Aristoteles, Spinoza, Kant, Mevlana, Yunus Emre gibi onlarca filozof eserleri yoluyla bize var oluş ve hakikat konularında kafamıza takılan sorular hakkında ipuçları veriyor, ipuçlarını takip edip gerçeği keşfetmek ise bize kalıyor. Bu nedenle felsefeye ve psikolojiye gönül vermiş değerli halkımızı, ruh sağlığı profesyonellerini ve siz değerli medya mensuplarımızı seminerimize davet ediyoruz. Ayda 2 kez, hafta içi çarşamba günleri saat 20.00 – 23.00 arasında Ankara’da düzenlenecek olan seminerlerimizin 2013 tarihleri aşağıdadır: 06 Kasım 2013 – Çarşamba, 20 Kasım 2013 – Çarşamba, 04 Aralık 2013 – Çarşamba, 18 Aralık 2013 – Çarşamba. 2014 yılı için tarihleri daha sonra açıklanacaktır. Seminer yerimiz, Limak Ambassadore Butik Hotel (Boğaz Sokak No:19 Kavaklıdere / Ankara)’dir. Seminer ücreti herkesin katılabilmesi için, yetişkinler: 75 TL+KDV, öğrenciler ve 18 yaş altı gençler için 50 TL+KDV olarak belirlenmiştir.” dedi.