Çifte Bayramımız Kutlu Olsun!

24 Ekim 2012

Birlik ve dayanışmanın pekiştiği, insanlarımızı birbirine daha çok yakınlaştıran, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, yardımlaşmaların arttığı, barış, kardeşlik ve hoşgörünün yaşanmasına vesile olan bayramlar; geleceğe olan güvenimizi tazeleyen çok özel günlerdir. Bu yıl hem mübarek Kurban Bayramını hem de milli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı birlikte kutlama imkânı bulduk.

Halkımızın daha sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olması, cinsel sorunlarımızın aşılması, bireyin ve ailenin cinsel sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunma, cinsel konularda bilgisiz ve eğitimsiz hızlı nüfus artışına engel olma, temel insan haklarından olan cinsel sağlık, aile planlaması, üreme sağlığı ve eğitimi konularında hepimize her geçen gün daha fazla görevler düştüğüne inanmaktayız. Bu yüzden çifte bayramlarımızı anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız ve bayram günlerinin kazandırdığı birlik ve dayanışma alışkanlıklarıyla, başta cinsel hayatımız olmak üzere, tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeliyiz.

Halkımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplam kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının, Kurban Bayramını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımızla kutlar, dostluk, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Cinsel sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)

Genel Merkez Yönetim Kurulu