Aile Söyleşileri etkinliği kapsamında Cem Keçe Antalyalılarla buluştu.

01 Ekim 2012

Büyükşehir Belediyesi, Aile Söyleşileri etkinliği kapsamında Cem Keçe'yi "Sağlıklı ve Mutlu Bir Cinsel Yaşamın Sırları" konulu söyleşide Antalyalılarla buluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği Aile Söyleşileri etkinliği kapsamında Cem Keçe "Sağlıklı ve Mutlu Bir Cinsel Yaşamın Sırları"nı Antalyalılara anlattı. Aynı zamanda Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Onursal Başkanı da olan Cem Keçe, Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu'nda gerçekleşen seminerde aşk, evlilik, ilişkiler ve cinsellik konularında vatandaşları bilgilendirdi.

ÖZGÜVENİNİZ OLSUN

Cem Keçe, evlendikten sonra duyguların ikinci plana atıldığını belirterek, "Evliliği mutlu hale getirmeye çalışın. Bu konuda cinsel yaşam çok önemlidir. Performansa bağlı bir cinsel hayat zaman zaman olumsuz etki yapabilir. Cinsel hayatta mükemmellik arayışı özgüven duygusuna neden olabilir. Birçok ilişkide evli çiftler birbirini çıplak görmemiş. Çiftler birlikte banyo yapmaya çekiniyor. Birbirinizden bedenlerinizi gizlemeyin. Bu cinsel hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Her zaman aşk kaslarınızı gevşek tutun" dedi.

YATAK ODALARINI MAHREM HALE GETİRİN

Evli çiftlerin yatak odalarının mahrem yeri olduğunu anlatan Cem Keçe, "Evli çiftlerin en büyük korkusu duyulmadır. Türkiye'de birçok ev cinsel yaşam için uygun değil. Mahremiyetin olmadığı yerlerde cinsel hayat olmaz. Biz bu konuda dernek olarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na yazı yazdık. Evlerde ebeveyn banyosunun ve ses yalıtımının zorunlu hale getirilmesini istedik. Ama bu konuda hiçbir geri dönüşüm alamadık. Ses yalıtımının olmadığı evlerde mahremiyet olmaz. Yatak odalarını mahrem hale getirin" diye konuştu.

CİNSEL KONULARDA BİLGİLİ OLUN

Cinsel hayatın iyi olabilmesi için özgüven duygusunun olması gerektiğini belirten Psikoterapist Keçe, şöyle konuştu: "Kendinizde özgüven eksikliği olmasın. Kendinizle ilgili olumlu şeyler düşünün. Komplekslerinize son verin. Cinsel sorununuz olduğunda bir terapiste başvurun. Hiçbir zaman bundan çekinmeyin. Yatak odanıza stresi sokmayın. Yatak odanızda cinsel hayat ve uyumak dışında bir şey olmasın. Dünya konularını burada konuşmayın. Sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin beş kuralı sevgi, saygı, sadakat, sabır ve sekstir. Cinsel konularda bilgili olun."