Yatak Efsaneleri Cinsel Hayatı Karartıyor!

10 Mayıs 2012

CEM KEÇE’NİN SON KİTABI “YATAK EFSANELERİ” ÇOK KONUŞULACAK…

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışları merak mı ediyorsunuz? Hurafeler, cinsel mitler veya cinsellikle ilgili uydurmalar hayatınızı mı karartıyor? Evlilik veya çift ilişkilerinizde;yakınlık, şehvet, ateşli sevişmeler, birlikte güzel zaman geçirmek, anlamak, anlaşılmak, yaratıcılık, çeşitlilik ve cesaret gerektiren bir cinsellik mi bekliyorsunuz?Cinsel hayatınız kıpırtısını mı kaybetti? Sevişmenize biraz aykırı renkler katabilmek için neler mi vermezdiniz? CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe Yatak Efsaneleri adlı son kitabını bu sorulara yanı arayanlar için yazdı. Cinsellik, evlilik ve yakın ilişkiler üzerine bilimsel gerçekleri ve önerileri ele alan bu kitabı okuduktan sonra hurafelerinizden kurtulacaksınız; seksten, ilişkilerinizden ve partnerinizle olan iletişiminizden daha fazla keyif alacaksınız.

CİNSELLİKLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR CİNSEL HAYATI KARARTIYOR!

Çocukluğumuzda hem ebeveynlerimizin hem de içinde yaşadığımız toplumun iç dünyamıza ektiği düşünsel ve duygusal tohumlarla büyüdüğümüzü ifade eden CİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap Güngör; “Bazılarında bu tohumlar sağlıklı ve mutlu bir cinsellik, sevgi, saygı ve yakınlık kaynağı oluyor. Ancak ne yazık ki birçok kişide bu tohumların arasına hurafeler yani cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar, cinsel mitler veya cinsellikle ilgili uydurmalar karışıyor. Bu durumda insanın hayatı utanç, korku, suçluluk, günahkârlık ve kendi kendini cezalandırma duyguları yüzünden çekilmez bir kâbusa dönebiliyor. Bu tohumlar biz büyüdükçe filizleniyor ve yetişkinlik hayatımızda cinsel duygularımızı, partnerlerimizle olan ilişkilerimizi, seks davranışlarımızı, dolayısıyla başkalarıyla kurduğumuz cinsel ve yakın ilişkileri etkiliyor. Bu etkilenmenin derin analizlerini CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe’nin Yatak Efsaneleri adlı kitapta bulabilirsiniz.” diyor.

BU KİTAP İLE HER ŞEY MÜMKÜN!

Türkiye’nin ünlü psikoterapistlerinden olan Cem KEÇE’nin yıllar süren deneyimlerine dayanarak hazırladığı Yatak Efsaneleri adlı kitabın, cinsel hayatı ve yakın ilişkileri ebeveynlerinin ve toplumun değer yargılarının etkisinde, hatta kontrolü altında olan gençlere ve yetişkinlere bekledikleri yardım elini uzatacağını söyleyen CİSED Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Kemal Özcan; “Çiftlerin gerek yatakta, gerekse yatak dışında cinsellik konusunda daha iyi bir iletişim kurabilmelerini, cinsel yaramazlıklar yapabilmelerini, hem kendi vücutlarına hem de partnerlerinin vücutlarına ısınabilmelerini, birbirlerinin vücutlarından haz alabilmelerini ve cinsel duyumlar yoluyla sevgilerini gösterebilmelerini amaçlayan Yatak Efsaneleri kitabını, cinsellik ve ilişkiler konusunda kendini “yeterli”, “iyi” veya “normal” kabul edenler de dâhil olmak üzere herke­se tavsiye ediyoruz. Çünkü bu kitaptan öğreneceğiniz çok şey var. Okuyunca bu tavsiyeye hak vereceksiniz.” diyor.