Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Yorumlama ve Rapor Yazma Eğitimi


EĞİTİMİN AMACI

MMPI testini uygulama, yorumlama ve rapor yazma becerilerini kazandırmak

Klinik değerlendirmelerde önemli kişilik testi olan MMPI ülkemizde ve tüm dünyada oldukça sık kullanılan bir testtir. Kurs programında testin alanda amacına uygun bir şekilde kullanımı, gerekli bilgi ve becerinin kazandırılması, bilgilerin gözden geçirilmesi ve yeni donanımlar kazandırılması amaçlanmaktadır.

Kurs katılım gösteren kursiyerlerle devamlılığı olan MMPI tartışma grubu kurmak amaçlanmaktadır. Belirli bir program çerçevesinde zor profillerin ele alınacağı vakaların sunumlarının yapılacağı, tartışılacağı oturumlar hedeflenmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  • Klinik Değerlendirme
  • Görüşme Tekniklerine Genel Bakış
  • Temel psikopotoloji hakkında bilgilendirme
  • MMPI testinin tanıtımı
  • MMPI testinin uygulanması
  • MMPI testinin puanlanması
  • Profillerin yorumlanması
  • Sonuçların raporlanması

KİMLER KATILABİLİR

Psikoloji ve psikolojik danışman bölümünden mezun olanlar ve 4. sınıf öğrencileri, tıp fakültesi mezunuolup psikoloji yüksek lisansını tamamlayanlar ve devam edenler

EĞİTMEN

Uzman Psikolog Şenay ÖLMEZ

DTCF Psikoloji mezunu, Ankara Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında 29 yılı aşkın sürede bireysel ve grup terapileri, zekâ testleri ve kişilik testlerini uygulamıştır. Madde bağımlılığı, depresyon, şizofreni, duygu durum bozuklukları ile ilgilenmişti. Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda ”İletişim Becerileri”, “Hasta Psikolojisi ” derslerini vermiştir. Ruh sağlığı uzmanlık eğitimi çerçevesinde psikiyatri asistanlarına yönelik ‘tanı araçları’ adlı dersleri hazırlayıp uygulamalı olarak vermiştir.

Verilecek Belge: CİSED Onaylı "Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Yorumlama ve Paror Yazma Eğitimi" Katılım ve Uygulayıcı Belgesi

Eğitim Tarihi: 16-17 Mart 2019 - ANKARA

Eğitim Saati: 09:30 – 17:30

Süre: 20 saat ( 4 saat süpervizyon saati birlikte belirlenecek)

Kontenjan: 30 kişi ( Kayıt sırası dikkate alınacaktır. )

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt için 0(312) 212 6626 veya 0(555) 274 4197 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.