Davranışçı Sistemik Evlilik Terapisi Workshopu (Workshop)


Başta Prof. Dr. Gerald R. Weeks olmak üzere Davranışçı ve Sistemik Evlilik Terapisikuramcılarının psikoterapotik yaklaşımlarını, modern eğitim kavramlarını (kişiselleştirme, uygulayarak öğrenme, ekip çalışması ve bilginin yol gösterici eşliğinde keşfi) kullandığımız ve “duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım ve yaparsam öğrenirim” modelini uyguladığımız, “Davranışçı Sistemik Evlilik Terapisi Workshopu”, aile danışmanlığı ve evlilik terapisi yapmaya yeni başlamış birçok aile danışmanı ve evlilik terapisti için “oldukça kolay anlaşılan ve uygulanabilen teknikleri öğretmek” için sizleri bekliyor. “EVLİLİK TERAPİSİ YAPMA BECERİNİZİ GELİŞTİRECEK” 20 saatlik workshopumuzun tarihleri aşağıdaki gibidir.

EĞİTİM TARİHİ

27-28 Şubat 2016 - İSTANBUL

AMAÇ

 • Bu eğitimle katılımcılar Davranışçı Sistemik Evlilik Terapisi uygulamalarını, terapi modelinin ana hatlarını, belli teknikleri öğrenerek, evlilik terapisi yapma becerilerini geliştireceklerdir.

HEDEF

 • Davranışçı Sistemik Evlilik Terapisi kuramını, terapi yöntemlerini ve uygulamalarının nasıl olduğunu öğrenmek.
 • Katılımcıların mesleki uzmanlıklarına göre kendi günlük çalışmalarında Davranışçı Sistemik Evlilik Terapisi yöntemlerinin daha uygun bir şekilde nasıl uygulanabileceğini keşfetmek.

ÜCRET, İNDİRİM KOŞULLARI VE TAKSİTLENDİRME

 • KDV dahil 590 TL
 • Kesin kayıt ücreti için 118 TL (KDV Dahil) ön ödeme alınmaktadır.
 • Bedensel engelli arkadaşlarımıza %20 İNDİRİM

YER

 • Taksim Gönen Hotel - İSTANBUL

VERİLECEK BELGE / BELGE

 • Davranışçı Sistemik Evlilik Terapisi Workshopu Katılım Belgesi

WORKSHOPA KİMLER KATILABİLİR?

 • Psikiyatri Uzmanları ve Asistanları Aile Hekimi Uzmanları ve Asistanları Aile Hekimleri ve Pratisyen Hekimler Psikologlar Psikolojik Danışmanlar Sosyal Hizmet Uzmanları (SHU) Uzman Psikiyatri Hemşireleri Davranış Bilimleri Mezunları Aile Danışmanları Not: Yukarıdaki yazılı olan meslek profesyonelleri dışında eğitimlerimize kesinlikle kayıt kabul edilmemektedir. Ancak lisans mezunu olmayıp ama Psikoloji, PDR, SHU gibi alanlarında yüksek lisans veya doktora yapanlar eğitimlerimize kabul edilmektedir.

WORKSHOP HAKKINDA

İletişim ve uzlaşma becerilerinin kazandırılması, bunların sonucu olarak birlikte sorun çözme yeteneklerinin artması ve hedefe yönelik etkin tedaviler uygulanması ile evlilik içi sorunların çözülebileceğine ilişkin bir beklenti oldukça iyimser ve abartılı olabilir. Ancak, özellikle evlilik terapisi yapmaya yeni başlamış birçok terapist için oldukça kolay anlaşılan bir rasyonellik sunması ve sorunları çözmeye yönelik nesnel yaklaşımlar içermesi davranışçı-sistemik yaklaşımların değerini arttırmaktadır. Toplam 20 saatlik seminer yapılacaktır. Sürekli aynı ölümcül tuzaklara düşüp, ışığına çekildikleri ateşte kavruluveren pervanelere dönmüş çiftler, evliliklerinde düş kırıklığından başka bir yere götürmeyen aynı kalıpları tekrarlayıp dururlar. Eşleriyle birlikteliklerini tekdüze bir hale getirirler. Eşleri tarafından anlaşılmadıklarını düşünürler. Eşlerinin yaşamlarında derin bir boşluğu doldurduğunu düşünürler. “Mutlu bir evlilik yoktur” sözüne inanırlar. Evliliklerinde yalnızlık duyarlar. Ancak tüm bunlar evli çiftler için kader değildir. Çiftler davranışçı-sistemik evlilik terapisi teknikleriyle ilişkilerini farklı bir açıdan değerlendirip, sorunlarının gerçek nedenlerinin farkına varabilirler, kendilerini ve ihtiyaçlarını daha iyi tanıyarak daha sağlıklı ilişki kurabilirler.

Workshopun içerdiği aktiviteler;

 • Bilgilendirme
 • Grup katılımı
 • Uygulamalı çalışmalar
 • Eğitim DVD’lerinin gösterimi

CİNSEL SAĞLIK ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ – CİSED