Psikoterapist Cem KEÇE

Cem KEÇE

Psikoterapist

Ankara Çukurambar Mah. 1424. Cad. No: 2/16 Erdil Apt. Çankaya / Ankara


Erken Boşalma


26.08.2014


Pek çok erkeğin hayatının bir döneminde karşılaşabileceği bir sorun olan erken boşalma, çiftin cinsellikten zevk almasını engelleyen, kendilerine olan güvenlerini sarsan ve ilişki çatışmalarına yol açtığı için ciddiye alınması gereken bir sorun… Çift için oldukça can sıkıcı bir durum olan erken boşalma için neler yapılabilir? İlişkinin yeterince uzun sürmesi hem bedenen hem de ruhen çiftin sağlıklı kalmasını sağlıyor. Bir Uzakdoğu öğretisi olan tantra egzersizleriyle erken boşalma probleminden kurtulabilmek mümkün…

TANTRA EGZERSİZLERİ EN FAYDALI EV ÖDEVLERİNİN BAŞINDA GELİYOR…

Erken boşalmanın önlenebilmesi için direk ilaç tedavisine yönelmek sanıldığı gibi kesin çözüm yolu olmuyor, aksine kötüleştirici olabiliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse erken boşalma problemini çözmek adına bir çok yöntem bulunuyor fakat en doğru yöntem cinsel terapi… Buradan da anlaşılacağı gibi, cinsel terapi yöntemi dışındaki yöntemler genellikle geçici ve faydasız oluyor. Ayrıca, cinsel terapi çok yönlü olduğu için erken boşalmanın üstesinden gelinirken, cinsellikle ilgili bakış açısı genişletilebiliyor ve boşalma kontrolü öğrenilebiliyor. Cinsel terapiyle çift hem cinsel konularda doğru bilgileri ediniyor hem erken boşalmaya yol açan olumsuz duygu ve düşüncelerini fark edip kontrol etmeyi öğreniyor hem de iletişimini geliştiriyor. Tantra teknikleri cinsel terapi içinde yer alabiliyor. Çünkü boşalma kontrolünü öğrenme sürecinde tantra teknikleri süreci kolaylaştırabiliyor. Cinsel terapide çifte birlikte uygulayacakları ve “aşk oyunları” adı verilen, eğlenceli, keyifli ve kışkırtıcı ev ödevleri veriliyor. Tantra egzersizleri en faydalı ev ödevlerinin başında geliyor. Çünkü tantra teknikleriyle düşünceler, duygular, nefes ve nefis kontrolüyle boşalma denetimi öğrenilebiliyor. 

SEVİŞMENİN VE DOKUNMANIN HAZZINA ODAKLANMAK GEREKİYOR…

Tantra öğretisinde, boşalmanın yaklaştığını fark eden erkek kafasından her türlü düşünceyi siliyor. Böylece, cinsel ve bedensel tüm duyumları algılayabilecek bir hale geliyor. Birleşmeyi düzenli ve uyumlu nefes alıp vererek sürdürüyor, boşalmasını geciktirmek için aşk kaslarını gevşetiyor ve boşalmak istediği ana kadar gevşek tutuyor, meninin akışını durdurmak için, karnını içeri çekiyor ve penisini de bir miktar dışarı itiyor. Sevişmenin ve dokunmanın hazzına odaklanıyor. Böylece, uyanıklığın ve mutluluğun en son aşaması diye tanımlanabilen çok özel bir ruhsal duruma giriyor. Cinsel terapistler ruhsal ve bedensel bütünlüğü sağlamaya yarayan tantra tekniği aşk kaslarının daha iyi kontrol edilebilmesi ve yeterince gevşetilebilmesi için cinsel terapide diğer tekniklere ilave olarak kullanıyorlar.