En İyi Terapistim BEN

17 Haziran 2009

Untitled Document
  • Kaderinizi yeniden yazacaksınız
  • Lütfen, okuyun ve okutun
  • Kişi kendine ihanet ettiği için hastadır
  • Ya çaresizsiniz ya da çare SİZsiniz
  • CİSED’in iletişim bilgileri

Psikolojik sorunların her geçen gün arttığına dikkat çeken, bu alanda verdiği eğitimlerle ve sosyal projelerle ruh sağlığı profesyonelleri ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği – CİSED; yeni bir basın açıklaması yaptı. “En İyi Terapistim BEN” adlı kitabı; kendin olma, farkındalık ve içgörü için ruhsal bilgilenme kitabı olarak piyasaya sunan, basın açıklamalarıyla ve anket çalışmalarıyla ülkemizde gündem yaratabilen CİSED’in basın açıklamasından çarpıcı başlıklar aşağıdadır.

 

Kaderinizi yeniden yazacaksınız

En İyi Terapistim BEN” adlı kitabın sevgiyle, güçle, inançla ve istekle kişinin kendini nasıl yeniden yaratacağını görebileceği ve kaderini yeniden yazabileceği bir şifa kitabı olduğuna dikkat çeken CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “Kişinin kendi içsel ve manevi dünyasını keşfe götüren bir yola çıkması çok kolay bir tercih değildir. Evrensel değerlerin, bizi biz yapan kendi değerlerimizle harmanlandığı bu kitap ile kendimize nasıl baktığımızı görecek, duyguların gücünü hissedecek ve en iyi terapistin kendimiz olabileceğini özümseyeceksiniz. Günlük yaşantıdan kaynaklanan engelleri aşmak, içteki boşluğu doldurmak, sorunları çözmek, zorluklarla başa çıkmak, sağlıklı ve mutlu olmak için bu kitapla, kendinizdeki sevgiyle, güçle, inançla ve istekle kendinizi nasıl yeniden yaratacağınızı göreceksiniz, kaderinizi yeniden yazacaksınız.” dedi.

 

Lütfen, okuyun ve okutun

En İyi Terapistim BEN” adlı kitabın kişinin kendisine nasıl baktığını gördüğü, duyguların gücünü hissettiği ve en iyi terapistin kendisi olabileceğini özümsediği bir rehber kitap olduğunu söyleyen CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “CİSED Genel Başkanı Cem Keçe’nin kaleme aldığı “En İyi Terapistim BEN” adlı kitap; başta kendinde bir sıkıntı olduğunu düşünen kişilere ve ruh sağlığı profesyonellerine olduğu kadar, yaşamının bir noktasında insan ruhunun derinliklerini kavramaya yönelen ve psikoterapiye meraklı okura da hitap etmektedir. Hastalık olmasaydı doktorlara, suç olmasaydı polislere gereksinim duymayacağımız gibi, insan hayatının gündelik malzemesi olan sorunlar olmasaydı terapistlere de gerek olmazdı. Bireysel sorunlarınızda yardıma ihtiyaç duyarsanız ve sağlıklı kararlar almak isterseniz “En İyi Terapistim BEN” adlı kitabımız; anlaşılabilir dili, sıcaklığı, yılların getirdiği deneyimi, geniş vizyonu ve derin empati yeteneğiyle sizin de hayatınızda anlamlı bir fark yaratacaktır. Lütfen, okuyun ve okutun.” dedi.

 

Kişi kendine ihanet ettiği için hastadır

En İyi Terapistim BEN” adlı kitabın günlük yaşantıdan kaynaklanan engelleri aşmak, içteki boşluğu doldurmak, sorunları çözmek, zorluklarla başa çıkmak, sağlıklı ve mutlu olmak için bir başvuru kaynağı olduğunu ifade eden CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “En İyi Terapistim BEN; kişi kendine ihanet ettiği için hastadır, sıkıntıdadır ve ancak kendi kendinin terapisti olarak şifa bulabilir mantığını hayata geçiren bir kaynak kitaptır. En İyi Terapistim BEN; seven, sevilmeyen, acı çeken, inanan, korkan, gülen, nefret eden, kıskanan, fedakârlık gösteren, ahlaklı, bencil, kendini beğenmiş, karamsar, yalnız, sorumluluk sahibi, umut eden herkesin kendisine dair de bir şeyler bulabileceği bir gizem kitabıdır.

Ya çaresizsiniz ya da çare SİZsiniz

            Evrensel değerlerin kendi değerlerimizle harmanlandığı kaynak bir kitap olan “En İyi Terapistim BEN” adlı kitabın insan düşüncesinin ufuklarına doğru yapılan gizemli bir yolculuğun öyküsünü anlatan, yaşamı ve insanı konu olan onlarca başyapıttan damıtılmış bir psikoterapi el kitabı olduğunun altını çizen CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “Geçmiş terk edilmediği, halen şimdiki zamana sızdığı için kişi hastadır. En İyi Terapistim BEN; insana var olma sanatını insanca anlatan bir farkındalık kitabıdır. Herkes tarafından kolayca öğrenilebilen “kendini iyileştirmek ve keşfetmek ister misin?” sorusuyla hayat bulan holistik psikoterapi teknikleri ve iyileştirme sistemi, neredeyse hayatın her alanında etkili bir şekilde kullanılabilir. Bedeni güçlü ve sağlıklı olan bir kişinin iş, cinsellik, aşk, arkadaş ve aile ilişkileri belirgin bir şekilde düzelir, beden sağlığı ve psikolojisi de sağlıklı ve güçlü olur. Varlıkla yokluk, madde ile mana arasında pek çok değeri özünde barındıran kişi, terapistinin yardımıyla geçmişi, bugünü, hataları, günahları ve sevaplarıyla yüzleşir, kendiyle barışır, kendine ihanet etmekten vazgeçer ve kendi gerçeğini keşfeder. Yani ya çaresizsiniz ya da çare SİZsiniz…” dedi.