Cinsel Tedavi Uzmanları Antalya'da Buluşuyor...

08 Nisan 2014

İki yıl önce Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen muhteşem etkinlikten sonra Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi, süper konular ve konuşmacılar ile 17-20 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya'da! Bu yıl 21'ncisi düzenlenecek Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresinde, dünyanın en ünlü cinsel tedavi uzmanları, cinsel sorunlarla ilgilenen hekimleri ve psikologları, cinsellik, cinsel işlev sorunları ve yeni tedavi tekniklerine dair her şeyi konuşacak ve cinsel sağlık bilimindeki en son gelişmeleri ve yeni bilgileri katılımcılarla paylaşacak.

KONGREDE NELER VAR?

Kongre Başkanı  Prof. Dr. Gerald R. Weeks, kongreye katılımın çok önemli olduğunu belirterek, "Kongremizin teması 'Seksoloji ve Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisindeki Gelişmeler' belirlendi. Seçilen bu tema, başta boşalma ve orgazm bozuklukları, erken boşalma ve iktidarsızlık, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavileri bakımından yeni yaklaşımların kongremizde ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacak" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR...

Türkiye'nin cinsel sorunlarını masaya yatıracaklarını söyleyen Weeks, cinsel sorunların tedavisindeki en büyük engellerden birinin multi-disipliner yaklaşım eksikliği olduğunu savunarak, "Cinsel sağlık bilimi multi-disipliner olmak zorunda. Psikiyatri, psikoloji, seksoloji, jinekoloji, üroloji, endokrinoloji, halk sağlığı ve aile hekimliği branşlarının bir arada olduğu 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’yle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kongremizde daha önce hiçbir kongrede konuşulmamış, yeni keşfedilmiş ve paylaşılmayı bekleyen pek çok özel konuyu ve yeni cinsel tedavi tekniklerini katılımcılara sunmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

KİMLER KATILIYOR?

Dünyanın en ünlü cinsel tedavi uzmanlarının Türkiye’de buluşacağını söyleyen Kongre Eşbaşkanı Prof. Dr. Jakob Pastötter; “Kongrenin Türkiye’de gerçekleşmesi hem Türkiye'nin tanıtımı hem de ekonomik getirileriyle büyük önem taşıyor. Başta, 2009 yılında Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği tarafından "Evlilik ve Aile Terapisi Üstün Katkı" ödülüne layık olan ve 2010 Yılı Aile Psikoloğu seçilen Prof. Dr. Gerald Weeks olmak üzere, Nobel Barış Ödülüne Aday gösterilen Prof. Dr. Vamık VOLKAN, dünyanın en saygın psikoloji profesörlerinden biri olanDr. Marita McCabe, cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde uyguladığı kendine özgü teknikleriyle dikkat çeken Dr. Kathryn Hall, Philadelphia İlişkiler Konseyi'nde ve Seks Terapisi Enstitüsü'nde lisansüstü eğitim direktörü, Perelman Tıp Okulu ve Pennsylvania Üniversitesi’nde Psikiyatri alanında klinik doçent olan Dr. Nancy Gambescia, DGSS Başkanı Prof. Dr. Jacob Pastoetter olmak üzere, Prof. Dr. Cengiz Güleç, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Neşe Kocabaşoğlu, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz,  Prof. Dr. Remzi Oto, Seksolog Uz. Dr. Akif Poroy, Uz. Dr. Tahir Özakkaş, Prof. Dr. Orhan Derman, Hipnoterapist Uz. Dr. Bülent Uran, Psikoterapist Cem Keçe gibi ülkemizin en seçkin isimleri 21. Cinsel Sağlık Kongresi’nde bir araya geliyor… Bu nedenle dünyanın ilgisini çeken ve gündeminde olan kongremize değerli basın mensuplarımızı da davet ediyoruz.” dedi.

KONGRE BİLGİLERİ İÇİN...