20 Mayıs 2013

18.05.2013 tarihli çeşitli gazetelerde, internet haber ve forum sitelerinde çıkan haberler doğrultusunda, "Vajinismus hastası kadına klinikte tecavüz!" başlığı altında gündeme gelen ve İSTANBULŞişli'de muayenehanesi olan JİNEKOLOG DR. C.K.'nın, CİSED Onursal BaşkanıCEM KEÇE, CİSED Genel Başkanı DR. CEBRAİL KISA ve Genel Merkezi ANKARA'da bulunan Cinsel Sağlık Enstitü Derneği (CİSED) ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Medya etiği ve ahlaki değerler göz ardı edilerek yayınlanan haberlerde bahsi geçen yorum ve açıklamalar doğru değildir. Tamamıyla bir isimlerin baş harflerinin benzeşmesi ve derneklerin adlarının karıştırılması söz konusudur. Bu benzeşmeleri bahane ederek kimi kişi ve kuruluşların HASET ve KISKANÇLIKTAN KAYNAKLANAN öfke ve kinlerini derneğimize ve başkanlarımıza kusmaya çalıştığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Haberde yer alan "Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Başkanı Dr. C.K." yazısı doğru değildir. Gerekli tekzip metni ilgili gazeteler ve internet sitelerine gönderilmiştir. CİSED'in resmi olarak Genel Başkanlığını Doç. Dr. Cebrail Kısa ve Onursal Başkanlığını Cem Keçe yürütmektedir.

Bilindiği üzere başarılı ve etik değerlere bağlı olarak çalıştığı kamuoyunca bilinmekte olan, JİNEKOLOG DR. C.K. Genel Merkezi İstanbul'da bulunan Cinsel Sağlık Evlilik ve Aile Danışma Derneği (CİSEAD) ve Psikoterapi ve Hipnoz Derneği (PHD) başkanıdır.

CİSEAD ve CİSED'in birbirine karıştırıldığı haber yanlış anlaşılmalara neden olmuş ve sevenlerimizi üzmüştür.

"İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN" ( http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/27511.html) uyarınca, CİSED'in kurumsal kimliğinin yanında Onursal BaşkanımızCem Keçe'nin ve Genel Başkanımız Dr. Cebrail Kısa'nın kişilik haklarına hakaret eden kişiler, kurumlar ve hakaret içeren yazıları yayınlayan medya kuruluşları hakkında yasal süreç başlatılmış olup, kendilerine içeriklerin yayından çıkarılması ve gönderilen tekzip metninin yayınlanması içincevap yazısı gönderilmiştir. Çünkü hem CİSED hem de başkanlarımız yıllardır kitaplarında, makalelerinde ve web sitelerinde toplumsal değerlerimizin korunmasına yönelik yazılar yazmış, aile değerlerimize yönelik olarak herhangi bir olumsuz ve uygunsuz davranışlarda, yorum ve değerlendirmelerde bulunmamışlardır. Bu nedenle çıkan asılsız haberlerin dikkate alınmamasını kamuoyundan saygıyla rica ederiz.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği

CİSED Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

www.cised.org.tr - 0.312.212 66 26