21 Şubat 2013

Türkiye'nin en örgütlü cinsel sağlık derneği olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'in kuruluş amacı"Huzurlu insan, sağlıklı cinsellik, mutlu bir evlilik ve aile yaşantısı için…" sloganıyla değerli halkımıza yardımcı olmaktır. CİSED, cinsellikle ilgili kafalara takılan sorulara bilimsel yanıtlar vermek için azami çaba göstermiş, insani açıdan önemli bir yere sahip olan cinselliğin doğru bir şekilde algılanması için yıllardır yoğun faaliyetler yürütmüş ve kamuoyunun takdirini kazanmıştır.

Bir TV kanalında yayınlanan ve Seda Sayan'ın sunduğu "Seda Sultan" programına CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe katılmış, derneğimizin kuruluş felsefesine uygun bir şekilde halkı bilgilendirici açıklamalarda bulunmuş ve kadınların cinsel hayatlarını güzelleştirmelerinin yöntemlerini anlatmıştır. Cinsel fanteziler konusunun ele alındığı programda, Cem Keçe, tüm dünyada en sık rastlanan cinsel fanteziler arasında yer alan "bir başkasını hayal ederek sevişme" ve "izlenme" fantezilerinden bahsetmiş, aile ve evlilik hayatının korunması için bazı fantezilerin partnerlerle paylaşılmaması gerektiğini savunmuştur. Ancak programdaki bazı cümleler cımbızlanmış ve bir takım medya kuruluşları tarafından Cem Keçe'ye yönelik medyatik infaz ve karalamaya zemin hazırlanmıştır. Bu bağlamda program sonrası "Komşunuzu hayal edip eşinizle sevişin!" manşeti ile internet ortamında yayınlanan haberler gerçek dışıdır. Çünkü Cem Keçe'nin kişilere veya çiftlere böyle bir önerisi olmamış, ancak haberlerin daha çok tıklanması ve okunması amacıyla böyle bir öneride bulunduğu ima edilerek gerçek dışı bir manşet atılmıştır. Medya etiği göz ardı edilerek yayınlanan haberlerde bahsi geçen ve değerli halkımızı rahatsız eden öneri, yorum ve açıklamalar doğru değildir.

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN" ( http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/27511.htmluyarınca Cem Keçe'nin kişilik haklarına hakaret eden kişiler, kurumlar ve hakaret içeren yazıları yayınlayan medya kuruluşları hakkında yasal süreç başlatılmış olup, kendilerine içeriklerin yayından çıkarılması ve gönderilen tekzip metninin yayınlanması için cevap yazısı gönderilmiştir. Çünkü Cem Keçe, yıllardır kitaplarında, makalelerinde ve web sitelerinde toplumsal değerlerimizin korunmasına yönelik yazılar yazmış, aile değerlerimize yönelik olarak herhangi bir olumsuz ve aşağılayıcı yorum ve değerlendirmelerde bulunmamıştır. Bu nedenle çıkan asılsız haberlerin dikkate alınmamasını kamuoyundan saygıyla rica ederiz.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği

CİSED Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

www.cised.org.tr - 0.312.212 66 26