Genel Merkez Yönetim Kurulu ve tüm şubelerimizle, yüreklerde derin yaralar açan travmanın etkilerini onarmak için bölgede gönüllü olarak çalışmaya hazırız...

25 Ekim 2011

Yıllardır ruh sağlığı profesyonelleriyle, insanımızın ruhsal doyumu için tek yürek çalışan Cinsel sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), son günlerde yaşanan terör olayları ve deprem felaketi için yeni bir basın açıklaması yaptı. CİSED yönetim kurulu tüm şubeleri ve üyeleriyle, yüreklerde derin yaralar açan travmanın etkilerini onarmak için bölgede gönüllü olarak çalışmaya hazır olduğunu ifade etti. İşte CİSED’in basın açıklamasından çok çarpıcı başlıklar:

Ülkemizin ardı ardına acılar yaşadığı günlerden geçtiğini ifade eden CİSED Genel Sekreteri ve CİSED Medya ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Psikolog Serap Güngör; “Bir yanda dozunu artıran terör ve şiddetin doğurduğu ümitsizlik ve güvensizlik ortamı, diğer yanda Erciş-Van Depremi'nin yol açtığı yıkım ve hüzün... Milletçe yaşadığımız acılar, aslında tüm sloganlar ve klişe ezberleri yıkıyor, tek yürek olduğumuzu hatırlatıyor. Bireysel hayatlarımızdan biliyoruz ki, acılar durdurur insanı; yeni bir muhasebe, taze bir başlangıç fırsatı verir eline. Çağımızda “çoğaltma tutkusuyla oyalanan” yürekler, acının ve kederin açtığı boşlukta yeniden kendi içine dönüyor. Koşturmacalar duruyor, hırslar sendeliyor, hasetler ve kıskançlıklar donuyor. “Mutluluk” diye tanımladığımız “çok”lar azalıyor; ardında huzur saklı olduğunu sandığımız “emeller” kısalıyor, “hırslar” tükeniyor. Yaşadığımız son acının, siyasal fay hatlarıyla birbirinden ayrıştırılan, önyargılarla birbirine küstürülen kalplerin yeniden mayalanma ve durulma fırsatı olduğunu düşünüyoruz. Fiziksel fay hatları açıldıkça, bizi ayıran sosyal fay hatları kapanacaktır. Kederlerimizi birlikte omuzladıkça, enkaz altına itilmiş empatilerimiz ve kardeşliklerimiz o kadar omuzlarımızda yükselecektir. CİSED Genel Merkez Yönetim Kurulu ve tüm şubelerimizle, yüreklerde derin yaralar açan travmanın etkilerini onarmak için bölgede gönüllü olarak çalışmaya hazırız. Van depremi için yardım kuruluşlarıyla koordinasyon içinde çalışmak için gün sayıyoruz.” dedi.

CİSED’in iletişim bilgileri

Basın mensuplarına CİSED’in telefon, e-posta, web site ve adresini haberlerinde kullanmaları çağrısında bulunan CİSED Genel Sekreteri ve CİSED Medya ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Psikolog Serap Güngör; “Değerli basın mensubu dostlarımız; yaptığımız, yapmaya devam ettiğimiz anketlere katılımın artması ülkemizde yaşanan cinsel sorunların fotoğrafını en doğru şekilde çekmemize yarıyor. Ancak haberlerinizde CİSED e-posta, web site, adres ve 24 saat hizmet veren telefonlarımızın kullanılması anketlere olan katılımları arttıracaktır. Böylece ülkemizdeki cinsel sorunların oransal olarak tespitine katkıda bulunmuş olacaksınız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada derneğimize verdiğiniz desteğin devam edeceğini umuyoruz." dedi.